[]

yine bir excel gününden merhaba

bugünkü challengeim

88 tane hücre var alt alta conditional formatting yapmak istiyorum

icine drop down list koydum ve 1 ya da bos birakma secenekleri koydum ayrica 1 secildiginde sariya boyuyor gözüküyor.

en altinda ise bi toplam hesaplama kismi var ve 33 kisi giris yapabilir sadece yani asagidaki sayi 33e ulastiginda diger bos hücreler kirmizi olsun istiyorum. macro ile kitlemeyi düsündüm ama üstüne korumaya almak lazim falan onu istemedim macrosuz imkani var mi bunun?

 
33e ulaşınca diğer hücreleri kırmızıya boyamak için dolu hücreleri sayan bir formül ekleyebilirsin koşullu biçimlendirme kuralları arasına.

33ten sonra giriş yapılmasın istiyorsan makro kullanacaksın mecburen.
  • cakabo  (10.11.17 15:36:39) 
data validation ile 33ten sonrasi icin 1 degeri girilemez yazdim liste kurdugum icin 1 veya bos oldugundan girilemiyor o kismi hallettim gibi de formülü cikartamadim.


  • isvicre rakisi  (10.11.17 15:58:04) 
=+IF(COUNTIF($A$1:$A$500;1)>=33;1;0)

A1:A500 aralığında 33 veya daha fazla 1 varsa rengi kırmızıya boyuyor bu formül.
  • cakabo  (10.11.17 16:09:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.