[]

İnsan gibi Rapor Almak vol.2

belki tamamen benim hayal ürünümdür ama.

kamu hastanesindeki adam;
"burada veremeyeceğiz 'şansınızı' bir de acil'de deneyin"

acildeki kadın ise;
"acilde rapor verilecek olsa şimdi gider ben alırım"

yani bu gişe görevlilerine benim kendimi inandırmam, acındırmam, karşılarında rol yapıp önce bu insan sarraflarından manevi bir rapor almam mı gerekiyor, onların rapor alma kriterlerini sağlamam mı gerekiyor önce?
beni sapasağlam görüp, "hepimiz o kadar hastayız, geç bu ayakları" tadında laf soktular sanki.

ben herhalde hiç rapor muhabbetini bu adamlara açmamalıyım öyle mi ?
doktorla konuşursan konuşursun mu ?

 
ben rapor almaya geldim dersen kimse vermez tabi ki. hastaneye rapor almaya gidilmez zaten. gidersin muayeneni olursun, ihtiyaç varsa rapor da yazılır. bunun dışında doktorun tanıdık veya keyifli gününde falan olması lazım.

ayrıca daha kafadan sekretere neden rapor alacağım diyorsun ki? raporu verecek olan doktor. ret yiyeceksen doktoran ye.
  • nrmnm  (10.11.17 15:20:32) 
bi keresinde resmi izinli olmama rağmen işten çağırdılar. doktora gittim " hocam iznim var ama çağırıyorlar, işim de uzakta -12 saat otobüsle- rapor yazabilir misiniz " dedim. kaç gün yazayım dedi hemen :)

bunu diyince ben de sırtım da ağrıyor hocam ne önerirsiniz dedim, hem birkaç tavsiye verdi hem de bir krem verdi.

3-4 yıl önce yaşandı bu anlattıklarım.

Mazeretiniz sağlam ise doktora direkt söyleyin bence. taklit vs yapınca anlayabilirler.
  • Fusha  (10.11.17 16:39:03) 
devlet kurumu filansa çalıştığın yer, müdürün de biliyorsa işin gücün var diye, söyle müdürüne. sonra ahanda burada çalışıyorum, 3 gün gitmem lazım de. ben öyle almıştım bir kere. ama harbiden gitmem lazımdı ve yıllık iznim yoktu. müdür siktir çekebilir.

o yemezse de üç beş aksır tıksır doktorun karşısında. tabi başka bir doktorun karşısında. işte grip oldum bıdı bıdı de. ilaç yazsın, sen de "iki üç gün de istirahat versene beya" de, bitsin gitsin.
  • cagdas donem kuramcisi  (10.11.17 16:45:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.