[]

Aile Hekimi ve Acil

1) Aile hekiminin yerinde olmamasını meşru gösterecek sebepler var mı?

Yerinde hasta bakmak vs gibi. Çünkü gidip rapor alamadım ve aile hekimi dışında kimse rapor veremiyormuş.

2) Acil'e gittiğimde de acil'de rapor verilemeyeceğini söylediler. Bu yalan mı ? Eğer öyle ise bunu söyleyen kişiyi şikayet edeyim.

Cevap verin yoksa sizi de şikayet ederim. Birilerini şikayet etmem lazım şuan, hedef gösterin.

 
1. Evet var, ev ziyaretleri yapıyorlar hatta yanılmıyorsam zorunlu bir kotaları da var ev ziyareti için. Benim aile hekiminin ofisinde yazıyordu hangi gün hangi saatlerde yerinde olmadığı.

2'yi bilemedim. Ama kendinizi daha iyi hissedecekseniz benim cevabımı moderasyona şikayet edin :)
Geçmiş olsun.
  • kobuzchu kiz  (10.11.17 14:49:00) 
1. aile hekiminin çalışma takvimi kapısında asılıdır. haftanın belli günü/saatinde ev ziyaretlerine falan gider. bunun dışında izinli raporlu falan olabilir.

2. acilde rapor verilmez diye bir şey yok ama hastaya rapor verip vermeme kararı doktora ait. gerek görmezse vermeyebilir. kararın doğru olup olmadığını ancak şikayet sonucu soruşturma falan açılırsa bilirkişi inceleyerek karara bağlar.
  • nrmnm  (10.11.17 14:52:39) 
2) ben rapor alıp kullanmıştım. (2017/devlet hastanesi/acil)


  • oksijensiznefes  (10.11.17 15:05:44) 
acillerde rapor yazılıyor, kesin bilgi. ama tabiki doktorun insiyatifinde.


  • benaslinda  (10.11.17 15:15:43) 
acilde rapor veren görmedim ben. aile hekimi de ev ziyaretleri yapıyor, haftanın 1.5 günü mü ne buna ayrılmış oluyordu benimkinde. yerinde olmayabilir. hiçbir şey değilse hasta olabilir. ne yapsın, hastayken de mi hasta baksın :/


  • cagdas donem kuramcisi  (10.11.17 16:47:10) 
1. Aile hekimi halk sağlığına, sağlık müdürlüğüne eğitime gidebilir. Kendi hakkı olan iznini kullanıyor olabilir. Ev hastasına gitmiş olabilir.

2. Acilde ise gerek görülmedikçe rapor verilmez.

Not: Eskisi gibi acillerde, polikliniklerde kolay bir şekilde rapor verilmiyor.
  • Pleiades  (10.11.17 20:54:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.