[]

Yurtdışı seyahat sigortaları gebelik durumundaki acil durumları kapsar mı

Kapsıyor mu ? Diyelim hamile bireyin başına yurtdışında hamilelik ile ilgili bir hastalık geldi düşük vs. Bu durumda gitmeden önce yaptırılan yurtdışı sağlık sigortası masrafları karşılar mı ?
 
eger sigorta kapsaminda ise evet.

cogu havayolu belli bir süre kalmissa kabul etmez hamile yolcuyu zaten. doktor yazisi isteyen var. international travel ise daha siki bu kurallar.
  • kurnaz  (10.11.17 14:29:31 ~ 14:29:43) 
karşılamaz


  • nrmnm  (10.11.17 14:30:29) 
Seyehat sağlık sigortalarından bahsediyorum bir de Doğum vs gibi şeyler hariç. Neye göre kapsar ya da kapsamaz Bilgi verirseniz çok sevinirim


  • iwillsee  (10.11.17 14:31:15) 
her sigortanin dökümü farkli.

o ufak yazilar varya. onlari okumuyor musunuz sigorta yaptirirken ya da bankada imza atarken?

avrupada cogu ülkeye seyahat edecekseniz türkiye sigortanizi(sgk) belli ölcülerde kullanabileceginizi biliyor musunuz? gitmeden önce sgk lokal subeye ugrayip "ben xxx ülkeye seyahat edecegim" derseniz size o ülke ile anlasma ve o ülke dilinde yazilmis gecerli bir kagit verirler. onunla o ülkede saglik hizmetlerini alabiliyorsunuz. sinirlarini bilmiyorum ama cok faydali bu hizmet. tam tersi de mümkün, avrupadaki sigorta ile tr de hizmet alabiliyorsunuz.
  • kurnaz  (10.11.17 14:32:08 ~ 14:36:10) 
@kurnaz sigorta dökümanlarının hiçbirinde gebelik ile ilgili net bir ifade yok sigortacılar da emin olamadı. SGK sadece Avrupa içim mi bu hizmeti veriyor Japonya Kanada gibi ülkeler dahil mi bilginiz varsa var mı


  • iwillsee  (10.11.17 14:39:53) 
Tekrar baktım 20 küsür genelde Avrupa’da olan ülkelermiş yine de iyi bilgi


  • iwillsee  (10.11.17 14:42:08) 
@iwillsee

sigortaci emin olamiyorsa, alacak sizin policeyi merkeze soracak. basindan saviyorsa tek tarafli olarak feshedin sözlesmeyi.

acikcasi avrupada oldugundan eminim ama avrupa disinda cok emin degilim. illa ikili anlasmalar vardir, ama hangi ülkeler, kapsami ne gibi seyleri söylesem hatali olabilir.
  • kurnaz  (10.11.17 14:43:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.