[]

gergin aile buluşması

bir amcam var istanbulda yaşıyor. eskiden işte bundan yaklaşık 15 sene önce falan. ailecek ankaraya gelirler bir hafta kalırlar gezer takılırız eğleniriz. vsvs.

amcam evli bir kızı var. kuzenimi en son 15 sene önce gördüm ben yani yaklaşık.

en son beraber bi tatile gitmiştik. halamlar biz ve amcamlar. orada bağlar koptu. ne olduğunu bilmiyorum sorunca anlatmıyorlar. amcam bizimkilere küstü.

bu olaydan iki sene sonra amcam bi gece çıktı geldi. işsiz kalmış uzun zamandır ankarada iş aramaya. işte orada biraz aramızı düzelttik. mesela ailede herkes der ki o gelecekse gelsin başımızla beraber ama karısı asla. galiba yengem ile problemler var.

sonra amcam döndü tekrar istanbula biz ayda yılda bir konuşuruz. yengem de mezun olunca aradı tebrik etti vsvs.

en son işte benim bi iş durumları oldu amcama danışmak istedim konuşurken laf arasında ya sen bi gün çık gel yengen de bekliyor ya da ben bi gün gelicem dedi. bundan sonra her konuşmamız hani gelmiyor musun havalar soğuyor misali idi.

yarın bir iş için istanbula gideceğim. biraz da kafa dağıtmak istediğim için dedim amcama giderim ne zamandır istiyor bir de rakı alırım pazar günü de dönerim trenle.

neyse aradım amcamı dedim böyle böyle iyi görüşürüz, tamam konuşuruz, sen bi kapa da ben seni arayayım. galiba sıkıntı olacak gibi. o yüzden beklediğimden kötü geçebilir durumlar.

ben ne yapayım yani öyle akşam çayına gidip bi akşam otelde falan mı kalayım?

bir ikinci sorum da durumlar böyleyken ben ilk defa evlerine gideceğim bir hediye almak istiyorum. kuzenim üniversite öğrencisi, amcam yengem işsiz. kıyafet vs risk konular da ne bileyim ne alınır? borcam götürecek halim yok ya. ya da rakıyı al geç mi?

 
rakı + tatlı al

otelde kal.
  • elorelia  (10.11.17 11:56:30) 
elo +1
öyle kıyafet biblo mutfak eşya tarzı işlere girme.
çaya gideceksen kuru pasta tarzı birşey de alabilirsin yada yaş pasta tarzı.
  • basond  (10.11.17 12:03:42) 
Tatlı+1

Seninle olan ilişkilerinin başka ailenin diğer üyeleriyle olan ilişkilerinin başka olduğunu anlayacak olgunlukta insanlarsa problem olmaz. Öte yandan otelde kalacağım ben kalmayacağım dersen de ayıp olabilir. Bence önce git bir ortama bak, olmazsa internetten otel rezervasyonu yap.
  • mr vodka  (10.11.17 12:07:59) 
ikisi de işsiz demişsin, seni memnun edememe endişesinden ziyade başka bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. babam amcamla 10 yıldır -belki daha bile fazla- falan görüşmüyor ama ben nadiren de olsa ziyaretlerine gidiyorum. ne ailemle ilgili kötü bir şey söylediler ne de garip davrandılar bana.

elorelia +1
  • rahip janick  (10.11.17 12:48:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.