80'ler çocuklarına çizgi film sorusu

80'ler 90'larda heyecanla izlediğiniz çizgi filmler nelerdi?
benim tom ve jerry, müfettiş gadget, red kit, taş devri, ninja kaplumbağalar vardı.
ileride oğluma izleticem şimdiden arşiv yapıcam o yüzden soruyorum :)

looney tunes'un yaptığı her şey, bugs bunny, tazmanya canavarı vs
bulabilirseniz vücudumuzu tanıyalım diye çevrilen fransız çizgi filmi
jetgiller
  • kobuzchu kiz  (10.11.17 12:19:21)
vücudumuzu tanıyalım arşivde var şu anda ilk indirdiğim çizgi filmdi o zaten :)

  • sta  (10.11.17 12:20:04)
Laff-a-lmypics ve Gerçek Kötüler :)

  • cakabo  (10.11.17 12:20:29)
laffalympics, road runner, marvin, richie rich, tsubasa.

  • dostlarorkestrasi  (10.11.17 12:20:48)
Louie

  • logic  (10.11.17 12:24:44)
aslıdan çok severdim çizgi film izlemeyi.
severek izlediklerim
tom ve jerry
redkid
taş devri
ninja kaplumbağalar
jetgiller
loneytunes+1
gerçek kötüler+1
tsubasa+1

biraz daha büyüyünce
örümcek adam
batman
xmen
hulk
  • basond  (10.11.17 12:25:30 ~ 12:31:49)
Batman, Tsubasa, He Man

  • harvey  (10.11.17 12:28:39)
susam sokağı :)

  • Harnold  (10.11.17 12:29:06)
he man

  • suicides underground  (10.11.17 12:31:44)
farklı olarak casper'ı eklemek istiyorum
ve scooby doo
şirinler
maske
denver
voltran
beverly hills
transformers
şeker kız candy

www.youtube.com
  • basond  (10.11.17 12:32:37 ~ 12:36:35)
Yakari :)

  • primetime  (10.11.17 12:33:11)
Darkwing Duck

  • kedili madam  (10.11.17 12:37:56)
-voltran
-laserion
-uçan kaz
-heidi
-güneşin oğlu esteban
-yakari
-clementine
-he-man
-she-ra
-şeker kız candy (wataşiva kendi)
- lady oscar

yukarıda yazdıklarınızın çoğu 90'lar arkadaşlar... ninja kaplumbağalar, dark wing duck, lafalimpics, tiny toon, tsubasa vs... bi de genki vardı. o da 90'lardaydı da ne güzeldi be. boksör bi çocuktu, trenlere bakıp antremanlar yapardı. hey gidi be!
  • asethuan  (10.11.17 12:40:55 ~ 12:47:58)
Ben seksenlerde yoktum ama benim için çizgi film demek sirinler demek :)

  • fraise  (10.11.17 12:41:45)
tonton ailesi ( hop hop hoop değiş tonton )
snoopy

  • devilone  (10.11.17 12:43:06)
Ben de daha ziyade 80'lerden ilave edeyim;

-hayalet avcıları; Filmi çıkınca da aklımız çıkmıştı.
-pembe panter; Tam bir klasik.
-temel reis; ıspanağı onun sayesinde yiyebiliyorduk.
-varyemez amca: Jeneriğindeki altınların içinde yüzüş sahnesi hala gözümün önünde
-Woody Woodpecker: Ne gülüyorsun lan Woody Woodpecker gibi diye bir söz vardı.
-red kid: Pazar günlerinin açılışı. Güne başlangıç sebebi.

Bir de annesini arayan bi çocuk vardı. Adı Marco'ydu. Ama çizgi dizinin adını hatırlayamadım.
  • sarap dumani  (10.11.17 13:50:18)
richie rich
red kit

  • sik kullanilanlar  (10.11.17 13:51:42)
şirinler, red kit, snoopy, heidi, varyemez amca

  • misterturist  (10.11.17 14:03:20)
Aklıma çok geldi burada ismi olmayan. Ama çizgi film diyince adının hakkını veren bu sanırım :

m.youtube.com
  • 1adam  (10.11.17 14:15:39)
Bir yazılmayanı da ben ekleyeyim.
Afacan Dennis

  • turkuaz  (10.11.17 14:33:36)
Bizim zamanımızda öyle çok çizgi film yoktu, zaten yayınlar da kısıtlıydı ne gelirse seyrediyordum ama bende iz bırakanlar;

-Esteban
-Varyemez Amca
-Thunder Cats (Bu sanırım 90ların başlarındaydı)
-Clementine (+12)
-Voltran
  • Tutkun  (10.11.17 14:45:39 ~ 14:46:14)
Yazilacak birsey birakmamissiniz da sunu diyecegim; bana kalirsa sizin cocugunuz bunlari izlemek istemeyecek. Cok olur gormuyorum bu isteginizi.

  • allah yazdiysa bozsun  (10.11.17 14:52:52)
@allah yazdıysa bozsun neden istemesin ki?

  • sta  (10.11.17 14:55:23)
Çok sağlam bir nickelodeon çocuğuydum ben. Hey gidi ya...
- Hey Arnold (Yeni filmi geliyor yakında ve heyecanla bekliyorum. En sevdiğim çizgi filmdir.)
- Rugrats
- Rocko's Modern Life
- Aaahh!!! Real Monsters
- CatDog

Nickelodeon haricinde Fox Kids'i de çok severdim:
- The Kids From Room 402
- X-Men
- Life with Lui
- What's with Andy (bazen Andy'e acayip gıcık olurdum)
- Eek the Cat

Nickeoldeon ve Fox Kids dışındaki sevdiğim çizgi filmler:
- Recess
- Şirinler
- Jetgiller
- Johnny Bravo
- Heathcliff

Bu duyuru bende 20 yıl geriye gitme isteği uyandırdı :(
  • a day at the races  (10.11.17 15:00:05)
Zorro

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (10.11.17 15:08:53)
Yillar gecmis yayinlandigi tarihten beri. Kusak degismis dunya degismis. O cocuk da sizinle ayni seylere sasirmayacak ilginc bulmayacak. Jetgiller bizim icin cok garipti utopikti ama bugunun cocugu ayni derecede utopik bulmayacak. Ve bence daha da onemlisi bu tip islerin sosyal yani da var. Jetgilleri izleyen cocuk hicbir arkadasi ile hicbirsey paylasamaz. Cunku ayni cizgi filmi izlemiyorlar. Sizin bebe de ister istemez onlarin izledigini izlemek isteyecek.

  • allah yazdiysa bozsun  (10.11.17 15:46:51)
gidip de gerizekalı gibi pepe izletemem. zaten evde tv yayını yok istese de o saçmasapan çizgi filmleri izleyemez. çocuğun dünyası ne kadar ki jetgilleri garip bulmasın ya da eğlenceli bulmasın. ben bu yaşımda yine heyecanla izlerim eminim ki o da beğenir.

  • sta  (10.11.17 15:53:21)