[]

kilo sebebiyle askerlikten muaf olma-askeri hastanelerin kapatılması

kilo sebebiyle askere alınmayan bir genç var; 1 kere gitmiş almamışlar, sonra biraz kilo verip yine gitmiş, yine almamışlar. bildiğim kadarıyla her sene kilo ölçümüne girmesi lazım ama onun söylediği üzere bu sistem değişmiş, artık askeri hastaneler kapatıldığı için düzenli kontrol yokmuş, bir kere almayınca bir daha kontrole çağırmıyorlarmış. doğruluk payı nedir, bilginiz var mı?
 
Doğru değil. Eski sistem aynen işliyor, sadece askeri hastaneler kapatıldığı için aynı işlemler kamu hastanelerinde yapılıyor.


  • nrmnm  (10.11.17 11:35:30) 
Sorunuza cevap değil ama, az çok hatırlıyorum ki daha yakın bir zamanda birisi bunu sormuştu. Bana muafsın dediler, sonra tekrar kontrole gitmem gerekiyor diye kağıt geldi, demişti. Hafızam şahane şekilde yanıltmıyorsa, demek ki kontrole çağırıyorlar.


  • sopiro  (10.11.17 11:39:50) 
elinde muaf olduğuna dair kağıt yoksa muaf değildir.


  • sutlu nescafe  (10.11.17 12:02:39) 
muaf almak ciddi bir süreçtir. bölümün onayı ertesinde sağlık kurulunun onayı gerekir.


  • sik kullanilanlar  (10.11.17 12:36:34) 
en sonunda muafiyet icin bir asamada doktordan / heyetten askerlige elverisli degildir raporu alip onu askerlik burosuna teslim etmek ve islemleri kapatmak gerekiyor. bu tecrube edilene kadar muaftir diyemeyeiz.


  • robokot  (10.11.17 12:38:59) 
2-3 sene üstüste demişti bunun için çablyn arkdşım.


  • Cursed Chico  (10.11.17 20:03:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.