iPhone 6 Plus kapanma sorunu

Yaklaşık 2.5 yıllık 6 Plus telefonum var, bugüne kadar sorunsuz kullanırken iOS 11 güncellemesi yaptığımdan beridir şarjı %10-15 arasına düştüğünde kendini kapatıyor. iOS 10 varken örneğin %2-3'e kadar kullanabiliyordum.
10-15 arasına düşüp kendini kapatınca tekrar açılmıyor (Şarj uyarısı çıkıyor ekranda), şarja takıp açınca da yine 10-15 arası bir yüzde ile açılıyor.

Bataryam mı öldü artık yoksa iOS 11'in bir özelliği mi?
Benzer sorun yaşayanlar var mı?
Çözüm önerisi olan var mı?

2.5 yıl bataryanın ölmesi için gayet makul bir süre

  • kablelvuku  (10.11.17 12:25:46)
Bataryanın bazı hücreleri ölmüş. 2.5 yıl makul bir süre +1

  • himmet dayi  (10.11.17 12:43:53)
Az önce Apple Destek ile görüştük, "Tanı testinde batarya ömrünüzün tükenmeye yaklaştığını görüyorum" dedi.
O zaman soruyu güncelliyorum;
Ankara için;
- Genpa mı,
- Gürgençler mi,
- Bireysel mi,
daha güvenilirdir?
  • zwiegesprach  (10.11.17 15:13:07)
benim 6s telefonum ilk alındığından beri, yani 2 senedir böyle. yazın hiç sorun olmuyor, şarjı 1% e kadar düşüp sonra kapanıyor. ama hava soğuksa ve telefon soğukta kaldıysa şarj 15-20% lerdeyken kapanıyor. apple'a götürdüm onlar da bir şey demedi. zaten telefonumu abd'den getirttiğim için buradaki apple store'da hemen triplere girip üvey evlat muamlelesi yapıyorlar.

"madem telefonu ucuza getirmek için çakallık yaptın, o zaman ilgilenmiyoruz. git nereden aldıysan oraya götür orası ilgilensin."
gibi bir bakış açıları var -.-

neyse. senin telefondaki sorun da böyle sıcaklıkla mı alakalı bir test et bakalım. eğer öyleyse çözüm: telefonunu sıcak tut, cebinde taşı, yünlü kılıflar al :D
  • istanbul kanatlarimin altinda  (10.11.17 15:43:53)
@istanbul kanatlarimin altinda
Yok, o durum farklı, onu biliyorum, ortam sıcaklığı 0 dereceye yaklaşınca %60'larda olsa bile kapatıyor kendisini, bataryayı koruma amaçlı yapıyormuş. Benim durum öyle değil, zaten senin mesajın bir üstünde dediğim gibi Apple Destek "pert" olmaya yaklaşmış dedi batarya için :)

  • zwiegesprach  (10.11.17 17:38:16)