Toefl Ielts Günlük İngilizce

Okulda hiç ingilizce öğrenmedim, hazırlık okumadım zaten. Altyazı kullanmadan filmleri izliyorum %80-90 anlıyorum.
Yurtdışında yaşıyorum. Her gün ingilizce konuşuyorum saatlerce çeşitli insanlarla.
Bu sınavlar neyi nasıl ölçüyorlar? Master yapma durumum oluştu şimdi, girmem gerekiyor bunlardan birine. Yurtdışında gireceğim zaten.

Ted konuşması yapacak kadar ingilizcem yok. Ama hayatımı ingilizce konuşarak idame ettiriyorum. Aşırı karmaşık mesleki konular veya Mississippili siyahi temizlikçi aksanı olmadığı sürece anlık aşağı yukarı çevirebilirim.

Şimdi bi ton para ver, başka şehre git, sınava gir uğraşacağım. Epic fail olmayayım diyorum. Bu ielts toefl falan ne kadar zor? Geçebilir miyim?

Ya da şöyle söyleyeyim; bu sınavların denemeleri falan var mıdır? :)

  • bos gezenin bos ustasi  (01.11.17 10:29:56)
  • lifeframe  (01.11.17 10:48:18)
sınavı bilmen gerekir. ayrıca sınavı geçmek diye bir şey yok. sana ne lazım o önemli.

  • bohr atom modeli  (01.11.17 11:33:30)
universite sinavinda bir konuyu cok iyi bilsen bile soruyu cok hizli cozmen sana arti deger kazandiriyor. boylece diger sorulara zaman ayirip daha fazla puan toplarsin.

toefl ve ielts icin de bunlarin taktigine aliskin olman lazim. yoksa "cok iyi biliyorum" deyip girersen duvara toslarsin.
  • tabudeviren  (01.11.17 14:57:53)