Devralınan sözlük hesabının eski sahibine geri gitmesi?

X kişisi ile Y kişisi arkadaşlar. Y kişisinin sözlük hesabı uçunca yenisine ihtiyacı oluyor. X kişisi de diyor ki, benim Z adındaki bir arkadaşın hiç kullanmadığı hesabı var, söyleyeyim de sana versin. Öyle de yapıyor. Y kişisi bu hesabı 2 sene falan kullanıyor, maili şifreyi falan da değiştiriyor. X ve Y nin arası bozulunca, X bu hesabı geri almasuı için Z adındaki arkadaşına telkin ediyor. Nasıl olduysa, X'in arkadaşı Z bu hesabı geri alıp Y'nin yazdığı her şeyi silmiş, şifreyi de değiştirmiş.

1) Hesabını devreden kişi nasıl oluyor da bu hesabı tekrar geri alabiliyor?
2) Sözlük dahilinde bu legal mi?
3) Ne yapmalı hesabı geri almak için? Eski sahibi hiçbir şey yazmamıştı, yeni sahibinin çok emeği vardı.

1: Hesabın ilk sahibi hesabı istediği zaman geri alabilir, devrettiği kişinin mail adresini şifresini değiştirmesi önemli değil. "Hesabım çalındı, hesaba bağlı ilk mail adresi şifresi şudur" dediği takdirde yönetim hesabı ona verir.

2: Evet.

3: Geri alamaz.

--Kamu Spotu--
Bu arada sözlük hesabı satan kişiler de hesabı geri almak için bu yöntemi kullanıyorlar, uyanık olmakta fayda var.
--Kamu Spotu--
  • angelus  (31.10.17 14:14:24 ~ 14:17:11)
Sözlük hesabı satmak aslında legal değil. Alıyorsan riskine katlanmak zorundasın.

  • bos gezenin bos ustasi  (31.10.17 15:01:26)