Arabayla cikayim mi?

Oncelikle mobildeyim, Ingilizce karakterler icin simdiden ozur.

Ben ehliyeti 3 sene once aldim, sonra hic araba kullanmadim. Simdi de araba aldim, garajda duruyor. Hemen hocayla derslere basladim ama onlarin arabasiyla basladik. 2. ders gecti bugun. Bebek, Levent, Mecidiyekoy, Barbaros falan kullaniyorum ikidir.

Genel olarak iyiyim, biraz serit takibi yapmam lazim onun disinda hoca neredeyse hic mudahLe etmiyor pedallarla. Sali bir dersim daha var.
Bugun hoca dedi ki "kendi arabana gececegin zaman kursa soyleme, ben direkt gelirim ozel ders gibi olur"

Salidan sonra derse devam etsem mi yoksa artik kendi arabamla cikmaya baslasam mi? Cikarsam da illa yanima birini almali miyim? Kopruden falan henuz gecmedim o asamalara da gelmek istiyorum.

Ne dersiniz ne yapayim ben?

yanında biri olsun öyle geç. dersi boşver artık.

  • sutlu nescafe  (22.10.17 21:06:42)
Yoğun saatlerde çıkma bence. Gece 1-2 gibi yollar boşken çıkman daha sağlıklı olabilir. Hem stres yapmazsın.

  • dissendium  (22.10.17 21:13:18)
Keşmekeşin nispeten az olduğu saatlere (sabah vb) denk getirmeye çalışırdım eğer çıkacaksam ben olsam.

Levent, Mecidiyeköy vb özellikle haftaiçi, delilik.

PS. Evet dissendium'la saniyesi saniyesine aynı fikirdeyiz :)
  • hana bi  (22.10.17 21:13:33 ~ 21:14:36)
Normal trafikte gitsen de bisey olmaz bence. Insanlar biraz sabirli olsun, sonucta kendin kullanmaya basladiginda "ay ise gitcem ama is saatinde gitmeyim" demeyeceksin :D . Ama bence kendi arabanla da 1-2 kez hocayla git. Diyelim bisey oldu, yer filan degistirirsiniz. (Bi kere stop ettirdim diye minibus soforu ustume yuruyup cama vurmustu filan, aglamaktan kaldiramadim arabayi. Yanimdakiyle degistim hemen)

Ben de bu yaz ders aldim, is cikisi trafiginde acibadem/caferaga/bagdat cad/fikirtepe/minibus cad filan yaptik. Gercege en yakin zamanlarda kullan. Gece, bos yolda filan herkes kullanir zaten.
  • kuehles blondes  (22.10.17 21:21:34)
Ben de sabah erken turlayayim diyordum aslinda :) mahallede baslarim, hatta basarabilirsem belki arabayi ofise birakirim, hocayla is cikisi ofisten cikip yogun zamanda kullanabilirim mesela.
Ya ne bileyim hocanin pek bi mudahalesi olmayinca acaba dedim yeter mi 3-4 ders. 4'e tamamlayip biraz kendime ve surusume bakayim o zaman.

  • mor oje  (22.10.17 21:28:02)
bence çık gez artık gerisi tecrübenle gelişeceği için çekinmeden bol bol kullan

  • ssyumusakg  (22.10.17 21:32:40)
Sürmeden öğrenilmez. Çık tabi.

  • chavezding  (22.10.17 21:34:31)
Bildiğin güzergahın tenha zamanında çık bence de. Araç kullanmaktan başka planın olmasın yani bir yere yetişme telaşı falan, e yol da bildiğin yok geriye sadece şoförlüğe odaklanmak kalır. Kendi aracın kursunkinden büyük değilse sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.

  • reactionic  (22.10.17 22:11:53)
Hafta içi sabah erken çıkıyorum arkadaşlar, tek başıma hem de. Şans dileyin :))

  • mor oje  (22.10.17 23:05:06)
Yanında hoca bulunsun. Herhani biri, aksi bir durumda gereksiz tehlikeye attığın biei olmaktan oteye geçmez.

  • patty duke  (23.10.17 00:38:38)
Bence Trafik Kurallarını tam anlamı ile öğren; geçiş üstünlükleri, levhalar gibi konular biraz teorik bilgi istiyor, bu bilgilere hakimsen, her gün evden 3-5 km çapında uzaklaş sonra zaten gerisi gelir.

  • gezegen olan pluton  (23.10.17 00:50:08)