[]

Madem diş taşı temizletmek zararlı değil ayda bir temizletelim?

Çok bilmiş diş hekimleri diyor ya zararlı değil diye. O zaman niye 6 ayda bir yapıyoruz? Ayda bir yapalım 2 ayda bir yapalım
 
Bildiğim kadarıyla o kadar sık aralıklarda taş oluşumu tamamlanmış olmuyor. Kişiye göre değişebilir, örneğin sizde yavaş oluşuyorsa dişhekiminiz 6 aydan uzun bir sürede de temizlemek isteyebilir.


  • hana bi  (12.10.17 01:03:55 ~ 01:04:43) 
Dişlerini her gün bir kez fırçalayan bir insanın ağzında her ay temizlenecek kadar diş taşı oluşmaz. Eğer oluşuyorsa başka problemler vardır. Bir ay çok az bir süre.


  • dissendium  (12.10.17 01:04:37) 
Zararli degil diye devamli yaptirilmasi cikarimina nasil vardin?

Zararli olmadigi icin degil, yararli oldugu icin yaptiriliyor.
  • baldur2  (12.10.17 01:19:55 ~ 01:22:11) 
Dış Hekimleri niye çok bilmiş oluyor ben onu anlamadım? Ayrıca taşın oluşma süresi var


  • all girls dream  (12.10.17 01:55:10) 
Diş taşı konusunda diş hekimi bilmeyecek de kim bilecek allah aşkınıza?
Diş taşı çok kişisel bir oluşum, bazı insanlarda çok nadiren oluşuyor, bazı kişilerin hele düzenli diş bakımı falan da yapmıyorlarsa daha sık temizlemeye gitmeleri gerekiyor, bazı kişilerde nispeten normal bir hızda. Altı ay nasıl bir yapınız olursa olsun ortalama bir süre işte.
Aynı mantıkla, dişlerimizi fırçalamak yararlıysa niye her saat fırçalamıyoruz diyelim.
  • sopiro  (12.10.17 09:08:49) 
Yok diş hekimlerini severim ben:)
Yine 180 Euro ve büyük acı çektim de diş taşı temizlettirken ona kızdım:) acaba diyorum diş taşını temizleyince hep temizlemek zorunda mı kalıypruz kulak yıkatmak gibi

  • benaslindayohum  (12.10.17 10:08:57) 
diştaşı dişetine zarar verdiği için temizletilmeli. Bunun haricinde dissendium +1


  • SiyamkedisiZorro  (12.10.17 11:33:35) 
Yok ben dişlerime bakarım temizdir çok şükür ama diş taşı temizletme içimi gıcıklatıyor


  • benaslindayohum  (12.10.17 11:53:27) 
Her ay diş taşı temizletirseniz o işlemler sonucu diş etiniz ne hale gelir biliyor musunuz. İyi bir hekim 6 aya az bile der, 1 yıl en kötü. Tabii aşırı sigara, kahve ve çay tüketimi, düzgün fırçalanmayan kötü bir ağız bakımında 6 ay normal olabilir. Düzenli olarak 1.5 yılda Dişlerimi temizletirim, fakat 2 yıldır eskiye göre daha iyi bakıyorum, fırçalama diş macunu vs. o yüzden 2 yıl sonra gittim, maşallah diyeyim doktor temizlemedi, gerek görmedi. Çok istersen yaparım paramı da alırım ama işlemler diş etini yıpratır, sen zaten bakımını yapıyorsun taş yok, boşuna yıpratmak olur dedi ve temizletmedim. benim hekim çok bilmiş değilmiş o halde.


  • mslny  (12.10.17 20:06:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.