[]

No Show / İşten Çıkarılma

Selam Sevgili Şeytanın avukatları,

Olay çok yakın arkadaşımın başına geldi.

2 gün arka arkaya işe gelmemekten dolayı iş akdi feshi...

Olayı kısaca özet geçeceğim.

Bizim shift'lerimizin ve off'larımızın belirlendiği bir sistem var. Arkadaş oradan ayın 6'sı itibariyle yıllık iznini başlattı. Sistem onay verdi. Ama herhangi bir izin kağıdı imzalatmadan çıktı.


Yöneticisi 7'sinde işe dönmesini istedi. Kabul etti. 8'si kendi tatili olduğu için 9'unda işe döndü.


Arkadaş ayın 1-2-3-4 ve 5'inde zaten çalıştı. Tutulan no show tutanağı 6 ve 7'si için.

7 gün arka arkaya çalışıltırılmama kuralı bilinen bir kuralken bu nasıl oluyor?

6 ve 7'sinde nasıl tutanak tutulabiliyor?

Tabi ki dava edecek ama neyi nasıl dava edeceğini de bilmiyoruz :/

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

 
öncelikle 7 gün çalıştırılmama kuralı diye bir kural ben duymadım, şöyle oluyor 7 gün çalışıyorsun 7.gün çalışma yerine haftaiçi dinlenme günü alıyorsun.
arkadaşın çalışması nasıl peki
1-2-3-4-5 çalıştı 6 sı 7 si 8i tatildi doğru mu?
  • basond  (06.10.17 20:57:45) 
iş hukukunda uzman avukat tutacsksınız. istdaysanız tavsiye verebilirim avukat


  • oscar  (06.10.17 21:54:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.