[]

Mülakata giderken nasıl giyinmeliyim

Hiçbir fikrim yok. Ciddi bir giyim tarzı için gencim (henüz 19 yaşındayım) ama gideceğim yer için spor da olursam göze batar. Duyurunun ivana sertlerinden ve hakan akkayalarından görüş bekliyorum. Sizce siyah pantolon, beyaz gömlek ve deri ceket kombini iyi midir? Yoksa spor şık bir kumaş çeker mi giyeyim? Bir de topukluya gerek var mıdır?
 
iş ne?

@valla o zaman ben olsam klasik giyinirdim. siyah takım beyaz gömlek. topuklu da sana kalmış, beyaz spor ayakkabı varsa o da olur. deri ceket çok alakasız geldi.

pantolonun paçası uygunsa şu tip bot da olur;
delisiyimcdn.r.worldssl.net
veya bunun az topuklusu.
 • elorelia  (06.10.17 20:40:51 ~ 21:16:48) 
bence kot üstüne ceket giyolar ya o tarz bişi yap, alta da topuklu giyolar. görüyom ben hep. yapanlar var yane.. sen de minnoş bir kızdın, yap, yakışır. ama hep otur topulu üstünde yürünür mü meh


 • üğpoıuy  (06.10.17 20:41:49) 
Gömlek etek klasik


 • MaNOfTheYear  (06.10.17 20:42:53) 
Deri ceket giyme bence. Barlar sokağı kombini gibi bir şey olur o.


 • dissendium  (06.10.17 20:43:19) 
@elo işdeğil, iş adamı ve iş kadını yetiştirmeye yönelik bir akademinin mülakatı olacak.
@üğpoıuu çok tişikkir idirim ^.^ topuklu giymeyi istemiyorum aslında pek, çok zor oluyor yürümesi. Düşerim falan rezillik sonra kdkdkd sporla olmaz mı yoksa bot mu giyisem acaba

 • sytemofadownmanyagi  (06.10.17 20:45:09) 
sana bakan ilk önce karşısında kadın değil insan görsün. buna göre uydur bişiler.


 • secrexv2  (06.10.17 20:45:34) 
Deri olmaz +1
Kumaş ceket giyebilirsin

 • kaptan memo  (06.10.17 20:47:32) 
Deri ceket de olur usturuplu ise. Topuklu giy evet.

Sana bakan birak kadin gorsun belki o yuzden ise alir.

Benim eski uckuruna duskun bir yoneticim diyelim 2 aday var esit. Eli yuzu duzgun olanini ise alirdi. Zararsiz bi elemandi ama oyke biriydi.
 • camussar  (06.10.17 21:16:52) 
İşe göre değişir.

Ama söylenenler bence fazla ciddi:( columbia sportswear kombini ile gelen biri vardı arge işine çok datluydu. Kimse de bir şey demedi.

İş ne cidden?
 • kendi kendine yasayan yavrucak  (06.10.17 21:50:47) 
Elo'ya cevap vermiştim ama arada kaynamış sanırım. İş için değil bu kombin, iş adamı ve iş kadını yetiştiren bir akademinin mülakatına gideceğim :) fakat mülakat kurumsal bir yerde yapılacak.


 • sytemofadownmanyagi  (06.10.17 21:52:21 ~ 21:53:04) 
Plaza kadınlığına giriş 101

Döpiyesle git. Ama etek boyu kısa olmasın. Ya da iş kadınları nasıl giyiniyorsa öyle giyin işte.
 • kendi kendine yasayan yavrucak  (06.10.17 22:06:20) 
ropdöşambırla git.

gınalı guzuuum büyümüş de kurumsal plazalarda işe görüşmesine gidermiş agu cugu cugu. hahahhaha
 • Delay Fuze  (06.10.17 22:32:10) 
@delay abartma yahu gören de el kadar bebek sanacak :D


 • sytemofadownmanyagi  (06.10.17 22:34:32) 
Deri ceket ne ya mafya anası gibi? Kumaş ceket iyidir.


 • manuel mandalina  (06.10.17 23:00:31) 
İş Psikolojisi dersleri, kendi danışmanlık yaptığımız firmaların stratejik yönetim kadroları ile görüşmelerimizden öğrendiğim şu var:

Etek giyme!!! 'Etek var, etek var ama' diye bir şey yok; eğer iş satış işi değilse veya görsellik gerektirmiyorsa, etek giyme. Karşındaki ciddiyete takık bir müdür olabilir ya da kurumsal sapık olabilir. 'Kurumsal sapığın oldu firmada çalışmak istemem' diyebilirsin ve bu da gerekli bir şey. Yine de yeri gelir, kala kala bu insanlara kalabilirsin. Eteği gören müdür, eski kafalı ise 'Profesyonel değil bu'yu anında yapıştırır. (Ki bu ilk ağızdan onlarca kere duyduğum bir şey) İlk başta bana 'Sakın etek giyme' demişlerdi de, 'Yok artık, oha, daha neler' demiştim. Kupkurumsal yere gidiyorsun, adamın içinden ergen çıkıyor.

Aynı şekilde, topuğun 5 cm'den uzun topuklu olması da ofsayt olarak görülür. Şöyle ki, müdür yeni 40'lı yaşlarında falansa böyle şeyleri sallamaz ama 50 küsurluk müdürse veya baby boomer soyundansa, bunlara takar. Senin kafandan, hedeflerinden, çalışmandan ve yapacaklarından önce bunu değerlendirirler bir tecrüben olmadığı için. Sonra kafana, hedeflerine falan bakarlar. Kendini kanıtladıktan sonra istersen şort giy, istersen rastayla gez, ister popoyu aç ve trallala diye dolan; her türlü saygı duyarlar.

Ciddi bir tarz için genç diye bir şey yok.

Varsa klasik bir takım ama yoksa, pantolon-spor ceket iyidir.
 • aychovsky  (06.10.17 23:12:07 ~ 23:16:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.