[]

Belirtilen en geç kargolama süresinin aşılması hakkında

Hepsiburada'dan ürün aldım, en geç bugün 5'e kadar kargolanacak şeklinde gösteriliyordu ancak şimdi aradığımda ürünün kargolanmadığını söylediler.

Böyle şeylere ayar olan bir yapım var. Tüketici olarak söz verilen tarihten geç kargolama durumu için bir yaptırım uygulayabilir miyim? Sonuçta biz bir üründen vazgeçmeye çalışırken bir gün geç kargolayınca "beyefendi en geç bugün içinde kargolamalıydınız, artık iade kabul etmiyoruz" demesini biliyorlar.

Ayar oluyom. Çıldırıyom.

 
hepsiburadayı arayıp indirim vs. talep etmeyi denerdim ben. (işe yarar mı hiçbi fikrim yok)


  • azeriturku  (06.10.17 19:02:53) 
o okumadan tiklediginiz yerlerde bunlari hep acikliyorlar iste.

muhtemelen ürünün tedarikcisinden kaynakli sorunlarda o süreyi uzatma haklari vardir. böyle seyler olmus olabilir.
  • kurnaz  (06.10.17 19:09:13) 
@yazarken

o kitabi hepsiburada arka bahcede tohum sulayip üretmiyor.

isin supply chain kismi var. normalde yayinevinden ya da baska depodan gelmesi gereken ürün gelmemis olabilir.

bunun yaninda o tiklediginiz kisimda muhtemelen zaten bunlarin hepsiburada tarafindan tek tarafli degismtirme hakkina bile sahip oldugu yazar. ya da orada yazan 5 güne kadar kargolanacak kisim sadece bilgilendiricidir kesinlik belirtmez seklinde maddeler vardir.
  • kurnaz  (06.10.17 19:16:53) 
hepsiburada'nın 'en geç şu tarihte kargoda' demesine bakma hiç. yasal bi yanı yok. muhtemel tarihi söylüyor.

satış sözleşmesinde şöyle bi şey yer alıyor kargo ile ilgili; 'sözleşme tarihinden itibaren 30 gün içinde satıcı ürünü teslim edecektir.' parayı ödeyerek bunu kabul etmiş oluyosun aslında. hangi kargo firması onu da yazarsan iyi olur.
  • nocturness  (06.10.17 19:31:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.