[]

Hakaret davamın olması memur olmaya engel midir?

Merhaba, araştırma görevlisi olmak için güvenlik soruşturması belgesi dolduruyorum.belgede devam eden ceza davanız var mı diye bir soru var.geçtiğimiz yaz taciz ve hakaretten dolayı bir şöförü şikayet ettim (kendisini tanımıyorum) soruşturma açıldı ve uzlaşma isteğini reddettim.savcıya benim de hakaret ettiğimi söylemiş ve bu yüzden müşteki sanık olarak görünüyorum bu durum araştırma görevlisi olmamı engeller mi güvenlik soruşturmasında engel oluşturur mu?

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.


 
yuz kizartici suc (rusvet,resmi belgede sahtecilik vs) olmadigi icin memuriyette problem teskil etmez


  • guldum gectim genceciktim  (06.10.17 17:45:45) 
+ek olarak, kesinleşmemiş bir suç olduğundan bu aşamada engel oluşturmaz.


  • dahili meddah  (06.10.17 17:47:55) 
Ohal sürecinde bir değişiklik olur mu peki? Sonuçta sadece davamın olup olmadığını görüntülerler diye düşünüyorum?personel işlerine belgelerimi götürdüğümde bu durumu açıklasam daha mı sağlıklı olur?


  • lampetia  (06.10.17 17:50:55) 
bu belge dediğiniz adli sicil kaydı ise zaten sicil kaydınızda bu görülmez. eğer yargılandığınız dosya siyasi bir dosya olsaydı her ihtimal mevcuttu ohal için ama böyle bir dosyanın varlığı ohal'de dahi bir sorun olmaz.


  • dahili meddah  (06.10.17 18:08:00) 
@dahili meddah o kadar zorlayarak girdim ki buraya acaba şahsi bi kanaat kullanıp güvenlik soruşturmasını olumsuz sonuçlandırma gibi bi durumları olabilir mi diye çok gerildim. dediğim gibi zaten şikayeti yapan, uzlaşmayı reddeden benim. davanın görülmesine de 6 ay var.


  • lampetia  (06.10.17 18:10:07) 
ohal'de hicbir sey icin kesin olmaz demek mümkün degil. ama eger olmayacaksa senin işin emin ol gercek sebebi bu olmaz, bunu bahane edebilirler. personeldekiler de ilgilenmezler, hic anlatmak icin kendini yorma.


  • eriksatie  (06.10.17 18:17:10) 
şahsi bir kanaatle güvenlik soruşturmasını olumsuz kullanabilecekleri bir "veri" yok ellerinde. yüz kızartıcı suçlar, anayasal düzeni yıkmaya yönelik suçlar ve örgütlü suçlardan "mahkumiyet" memurluğun her aşamasında engel olan durumlar.

fakat sizin durumunuz hem bu kapsama girmiyor hem de hakkınızda süren soruşturma ya da davası henüz kesinleşmemiş. evet ohal süreci bir çok hukuksuzluğa çanak tutabilecek nitelikte ama bu durumdan dolayı mağdur olacağınızı sanmıyorum.
  • dahili meddah  (06.10.17 18:33:08) 
@dahili meddah sonuçta dosyanın içeriğini göremiycekler ve müşteki sanık olarak görünüyorum acaba kriminalmişim izlenimi yaratır mı diye de korktum :(


  • lampetia  (06.10.17 20:07:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.