[]

HPV hakkında

Arkadaşlar HPV ile ilgili bir kac sorum var:

1- Erkek hpv'li bir kadın ile korunmasız yattı ise sevişmeden ne kadar süre sonra teste gitmek gerekir?

2- Test nasıl yapılıyor. Kan testi mi? Pamukla genital bölgeden örnek mi alınıyor? Dul alıp gitmek testin gücünü bozar mı?

3- Bazı türlerini tedavi etmek (ya da semptomları yok etmek olabilir emin olamadım?) için bir iğnesi varmış sanırım. SGK karşılar mı? Eğer özel sağlık sigortası karşılamazsa, özel hastaneden doktora yazdırdıktan sonra SGK'dan bunu almak için ayrıca bir de SGK'da muayene olmak gerekir mi? Sigortasız fiyatını bilen var mıdır?

4- Erkekte de penis kanserine neden olabiliyormuş. Bunun görülme sıklığı nedir biliyor musunuz?

Şimdiden teşekkürler..

 
Merhaba hekim değilim,

Hekimlerin yazılarından bildiğim bazı bilgileri paylaşıyorum.

2-Belirttiğiniz şekilde bir sürüntü alınarak HPV DNA testi yapılıyor. www.hpvdnatesti.com

3-Kadınlar için bu aşı karşılanmıyor. Erkekler için de karşılandığını zannetmiyorum. Aşı 300 TL civarında, kendiniz alıp hastanede vurdurabiliyorsunuz.

3- Şurada bazı bilgiler var: www.cdc.gov
  • kaset  (10.10.17 11:41:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.