[]

Birimler nasıl çevirilir?

Ofislerde bulunan masa düzenleyici rafın çevirisini yapıyorum.

Dimensions: 13"Lx 9"W x 15.5 H

U 13"x G 9" x Y 15.5"

Böyle mi? Saçma oldu sanki:S

Teşk.ederim.

 
L=13", W=9", H=15.5" diyebilirsin anlaşılır olur.
LxWxH = 13 x 9 x 15.5" daha şık olur sanki. inç işaretini en sona tek bir kere yazsan da olur yani.

nereye yazacaksın kim için yazacaksın bilmiyorum ama genelde L-W-H'den anlarlar. U-G-Y şeklinde yazıldığına pek rastlamadım.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (06.10.17 15:48:50 ~ 15:49:49) 
Genişlik Yükseklik Derinlik olarak kullanılıyor genellikle. Bir de Türkçeye çeviriyorsanız ölçüyü de cm'ye çevirirdim ben olsam.


  • kobuzchu kiz  (06.10.17 16:02:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.