[]

içerken değil de sigara yokken öksürmek

bu zalımı bırakmakta ne yazık ki başarılı olamıyorum, birkaç gün içmeyip sonra yine yakıyorum. en azından şimdilik. bu daha başlangıç, mücadeleye devam.

şöyle bir şey var: sigara içerken sorun yok. ama mesela şu an 8 saattir temizim. çok fazla öksürüyorum. bunun sebebi, bilimsel açıklaması ne ola ki? fosur fosur içerken mis gibiydi yav, içmeyi bıraktım nefes alamaz oldum.


 
tamamen psikolojik. buna emin olabilirsiniz. zira sigaranın öksürüğe iyi geldiği görülmüş şey değildir. psikolojik olduğunu siz de kabullenirseniz 2 güne kalmaz geçer


  • demirr  (06.10.17 14:37:20) 
"içmeyince öksürüyorum, demek ki sigara iyi bi şey" demedim ki. böyle olması garip geldi sadece.


  • der meister  (06.10.17 14:39:55) 
ben de midem çok yandığı için bırakmıştım. bırakınca daha da kötüledi tekrar doktora gittim daha anlatırken lafı ağzımdan aldı daha kötü oldu değil mi başta öyle olacak normal dedi. aynı şey olabilir ya da doktor beni motive etmek için öyle söyledi bilemiyorum.


  • nickimin hakkini veremedim  (06.10.17 14:42:35) 
sigarayı bıraktıktan sonra öksürme, balgma çıkarma ve nefes darlığı beklenir; bu akciğerlerin yeni düzene ayak uydurma sürecidir demişler. ben de 5. günümdeyim ve nefes darlığı yaşıyorum halen.

not: 2 sene önce 3 sene boyunca bırakmıştım. başlarda yine nefes darlığı yaşamıştım, zamanla geçmişti.
  • japon askeri  (06.10.17 15:00:32 ~ 15:01:22) 
cigerler kendini temizlemeye, balgami atmaya calisiyor. sabir.


  • jimicik  (06.10.17 15:15:06) 
2-3 hafta dayan. sonra bir daha dönmemek üzere geçiyor


  • la noix  (06.10.17 16:25:20) 
ben şöyle bir şey okumuştum, sigara dumanı soluk borusundaki küçük tüycükleri paralize ediyormuş; sigarayı bırakınca da tekrar calısmaya başlıyolar ve ne varsa yukarı çıkarmaya calısıyolar bu da öksürüğe sebep oluyo.

(öyle dedilerdi ben de emin değilim pek)
  • stanhiver  (06.10.17 16:26:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.