[]

Ev için yazıcı tavsiyesi

Evde kullanmak için yazıcı almak istiyorum. Haftada 15-20 sayfa çıktı alırım en fazla. Renkli olmasına gerek yok. Tarayıcıya ve fotokopiye de gerek yok. Sadece uzun süre sorunsuz kullanayım istiyorum. Laser yazıciyla normal yazıcının farkı ne? Kartusla tonerin farkı ne? Bunlar hemen biter mı? Bittiğinde tekrar almak için çok para öder miyim?
 
Lazer yazıcı toner kullanır, normal yazıcı kartuş. Tonerin içinde toz var, kartuşun içinde mürekkep var. Lazer yazıcıyı kullanmazsan bir şey olmaz, normal yazıcıyı kullanmazsan kartuşun ucunda mürekkebin aktığı yer kurur. Ama haftada 1 defa bile çıktı alsan kurumaz. Lazer yazıcı hızlı yazdırır, normal yazıcı biraz daha yavaştır. Toner büyük bir şey olduğu için toner bitene kadar çok yazdırır, kartuş daha ufak olduğu için daha sık biter (o kadar da sık değil tabii). Dolayısıyla toner pahalıdır kartuş biraz daha ucuzdur.

Hem orjinal kartuş, hem orjinal toner pahalıdır. Fotokopiciden çıktı almak daha ucuza gelir. Fakat, internette "muadil toner" ya da "muadil kartuş" diye arayınca çıkan şeyler, orjinal ile aynı görevi yapan çakmaları oluyor. Demek ki, muadil toner veya muadil kartuş kullanabileceğin bir yazıcı almak iyi fikir. Mesela orada diyor ki "şu muadil toner HP 13518 yazıcılarla uyumludur."
  • benaaymi  (06.10.17 12:52:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.