Artvin Ve Çevresi

Önümüzdeki hafta kısa bir süreliğine Artvin'de olacağız, kısa süre içinde çevredeki güzel yerleri mümkün olduğunca görmek istiyoruz, aracımız yok, araç kiralama imkanımız da yok. Ulaşım nasıl sağlanır , örneğin Şavşat ve Borçka Karagöl'e araçsız nasıl gidilir bilen var mıdır? Günübirlik turlara katılmak bir çözüm olabilir, birden çok yere giden bildiğiniz günübirlik tur var mıdır?

Bunların dışında görmeden/yapmadan dönme diyeceğiniz şeyler varsa duymak isterim. Not: Zaman kalırsa Batum'a geçmeyi de düşünüyoruz.

Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

Artvinde sadece şavşat karagöle gitmiştim. Baya beğendim bir gece geçirmiştim orada. Ulaşımı otostopla sağladım. Kalabalık değilseniz deneyin şansınızı. Borçka karagöle de güzel diyolar. Mençunanın da methini duydum, gidenlerin çektiği fotoğraflardan güzel geldi. Bana kalırsa ve gezmediyseniz, Artvin olsun diye de diretmiyorsanız Rizedeki yaylaları gezin. Zaten çoğuna giden yol aynı. Aydere giden sapaktan gidiliyor Çamlıhemşinden yol ikiye ayrılıyor. Sağdan gidince gidilecek bir sürü yayla var. Ulaşım nispeten daha kolay. Otostopla ya da turlarla her yere gidersiniz ve göreceklerinizi de beğenirsiniz. Dediğim güzergahta aklıma gelen yaylalar, Pokut-Sal, Elevit, Çat Vadisi, Gito.

  • Nature Works  (06.10.17 14:12:00 ~ 14:12:44)
@NatureWorks Artvin olsun diye diretiyoruz:) Ayder ve Çamlıhemşin tarafına daha önce gitmiştik. Teşekkürler bilgiler için...

  •   (06.10.17 14:22:44)
artvin'de araçsız gezebileceğinizi pek sanmıyorum. şavşat karagöl'de otel vs yok ve yolu yerleşim yerlerinden baya uzak. ama saklı bir cennet ve harika bir yer. günübirlik tur var mıdır bilemiyorum. kanımca yoktur ama emin değilim bi sorun

  • demirr  (06.10.17 15:10:26 ~ 15:10:46)