[]

Haber Sitesi İçin Fikirleriniz

3 ay içerisinde bir haber sitesi ile yayına başlayacağız. dijital medya sadece bizde değil dünyada da uzun süredir benzer işler yapıyor. öncelikle site hem klasik haber sitelerinden hem de aşırı sosyal haber-liste sitelerinden mümkün olduğunca farklı olsun istiyoruz.

Bu sitelerde vakit geçiren ve memnuniyetsizlikleri olan arkadaşların fikirlerini merak ediyoruz.


 
uygun olmayan spotlar ( yanlış bilgi eksik bilgi, dikkat çekme amaçlı farklı görsel farklı içerik. örnek milli takımda şok yazıp fatih terim fotosu koyup oyuncu sakatlığı gibi)
video haberler ( yazılı bilgisi olmadan haberin direk video ile verilmesi, o anda izleyemem internet sıkıntıdır vs)
özellikle milliyetin web sitesinde, 10 pencerelik haberlerde mesela 5. pencereye tıklayıp sonra geri döndüğünde pencereler 1'den başlıyor.

aklıma gelenler şimdilik böyle
  • euphrat  (06.10.17 11:56:01) 
Clickbait başlıklar kullanmayın lütfen, nolur, bize de yazık.
Bir de birkısım liste siteleri gibi kaynağından izinsiz aşırma, çalıntı, intihal içerik büyük sıkıntı bence.

  • kobuzchu kiz  (06.10.17 12:02:41) 
Trafik almak istiyorsanız facebook çok önemli. Büyük haber sitelerinin trafiginin %40 ve %60 arasi facebook üzerinden geliyor.

Editörlerinize seo eğitimi verin.

Uzman köşe yazarlarına yazı yazdırmak prestij kazandırır.

Basarilar.
  • intern in the house  (06.10.17 12:19:06) 
Smartnews diye bir uygulama var android. Gayette populer. Ona bir bakin derim.


  • camussar  (06.10.17 12:48:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.