[]

1 cümle ingilizce çeviri

"please complete the sheets below" desem abes olur mu?

maile yazacağım, excel için birkaç sheet doldurmasını istiyorum. "aşağıdaki sheet'leri de tamamlar mısın?" diyorum yani.


 
doldurmaktan bahsediyosan fill out demen daha iyi gibi sanki


  • isvicre rakisi  (06.10.17 10:32:48) 
@isvicre rakisi; bir template gönderdim, onu doldurması lazım. "fill out" diyeyim mi o zmana?


  • evliyacelebi  (06.10.17 10:34:34) 
fill out +1
hatta Amerikanlar fill out, İngilizler fill in kullanıyormuş daha çok. İkisi de olabilir yani.
english.stackexchange.com
  • kobuzchu kiz  (06.10.17 10:45:53) 
ben şu şekilde yazıyorum bir kaç mail örneğinde görmüştüm. İngilizcesi iyi olan ve iş ingilizcesi bilen duyurucular en doğrusunu yazacaktır.

"May I kindy please you to fill out the sheets below" gibi.

www.businessht.com.tr
  • kaset  (06.10.17 10:57:00) 
Fill in the blanks please. De gec.


  • secrexv2  (06.10.17 13:27:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.