[]

kedileri nasıl alıştıralım

bi tane dişi kedim var, 8 yaşını doldurdu ve bebekliğinden beri benimle. biraz çılgın birisi, hiç sevdirmez nerdeyse saldırır herkese de hep. ben dahil. sokaktan bir bebek kedi sahiplendim iki hafta önce, baya minik bir buçuk aylık filan. büyük kedim kesinlikle alışmıyor. ilk başlarda ayrı odalarda tuttum hep ama bir haftadır filan gündüzleri ikisi de serbest dolaşıyor ama büyük kedim saldırıp duruyor. küçük olan da garibim yanaşıp duruyo anlamıyo. iki hafta oldu işte dediğim gibi, ne yapalım da alışsınlar ki? sonsuza kadar böyle sürebilir mi sizce çünkü 8 senede bana sürekli saldırmamayı öğrenememiş bir hayvan:/
 
Valla işin zor. Ben bahçede baktığım bir anne ve yavrusuyla dahi başedemiyorum. Yavru yaklaşık 5 aylık, sütten kesildiğinden beri annesi elinden gelse gözünü oyacak. Mama saatlerinde elimden geldiğince ayırmaya çalışıyorum ama yavru illa bi parti dayak yiyor arada, anne çok açgözlü olduğundan.
Cevap veremedim ama up ve takip niyetine olsun. Bi de yavru bu kadar küçükken gözünü ayırmamaya çalış derim.

  • manuel mandalina  (05.10.17 23:23:39) 
Benim kız da aynı sizinki gibi huysuzdu. Yıllarca eve misafir çağıramadık ondan korkumuza.
Daha sonra zorunlu olarak uzun süre misafir etmemiz gereken kedi oldu ufaktı bizim kız ilk zamanlar ona düşman gibi yaklaşsa da sonra alıştı.
Hatta en son yemek koyduğumuzda bile önce onun karnının doymasını bekliyor sonra kendi yiyordu.
Benim küçük şeytan bile bu hale geldiyse sizinki de mutlaka alışır zaman verin.
  • mutekebbir  (06.10.17 07:30:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.