[]

kendime bez çanta boyiim

bez çanta kullanmayı çok seviyorum ama her zaman istediğim tasarımlarda bez çanta bulamıyorum. kendime toptan düz bez çantalar alsam üstlerini boyama konusunda hangi boya alet edevattan yardım almam gerekiyor :/ tekstil markerları var sanırım eddingin falan arada büyük kırtasiye gezilerimde rastlıyorum ama ne kadar kalıcı olur bilemedim. nedir bu işin kolayı? cevaplar için şimdiden teşekkürler :3
 
en kolayı tekstil kalemleri fakat uçları kalın oldukları için fazla detay çalışma şansın yok, detaylı bir desen çalışacaksan kumaş boyası ve ince uçlu fırça kullanmalısın. Boyadığın deseni tersinden ya da üzerine başka bir kumaş koyup ütülediğinde boya sabitleniyor ve çamaşır makinasında yıkanacak boyayı salmayacak hale geliyor, ben yine de diğer çamaşırlarla beraber atıp riske girmezdim. Fabric/textile markerlar ile şöyle bi Holden Caulfield denemem olmuştu:
i.hizliresim.com

  • freebird5406_2  (19.09.17 00:45:01 ~ 02:20:39) 
Tüm yukarıda yazan işlemlerden sonra, sık yıkamayı düşünmüyorsanız sonradan üzerine düz beyaz mum sürüp kurutma makinesi tutarsanız üstüne su geçirmiyor öyle pek kullanışlı oluyor.


  • kullanıcıadımbuolsun  (19.09.17 01:19:09) 
@freebird offf çok beğendim. öncesinde taslak falan çıkardınız mı nasıl o kadar düzgün olmuş o öyle ellerinize sağlık ^^


  • keskulpesent  (19.09.17 02:09:43) 
Teşekkürler :) eklemeyi unuttum, kurşunkalemle öncesinde taslak çıkarmak işe yarıyor boyayı taslağın üzerine uyguladım


  • freebird5406_2  (19.09.17 02:14:25 ~ 02:24:55) 
eğer elin çizime yatkın değilse stencil yöntemini de kullanabilirsin. sokak duvarlarında görmüşsündür, mukavva ya da sert plastikten bir kalıp hazırlayıp üzerine sprey boya sıkılıyor, kalıbı kaldırdığında duvarda desen çıkıyor.

tabi bez çanta için sprey boya kullanmak zorunda değilsin sadece kalıp hazırlayıp kalan boşluklara kumaş boyası ya da kalemi sürebilirsin, kalıbı kalırdığında kumaşta desen çıkmış olur.

internette hazır stencil desenleri var. çıktılarını alıp mukavva, karton üzerine yapıştırarak maket bıçağı ile gereken yerleri kesip stencil kalıbını hazırlayabilirsin.
  • freebird5406_2  (19.09.17 02:39:19 ~ 02:40:38) 
çok karmaşık çizimler düşünmüyorum simdilik. birkaç yazı ve o yazıları çerçeveleme falan gibi basic şeyler denerim. belki sonrasında geçerim yöntemli boyamalara mehe :3


  • keskulpesent  (19.09.17 02:46:27) 
Çizim yeteneğim sıfır olduğudan dolayı kendime istediğim desenli ve yazılı tişört/bez çanta yapmak için basit düzeyde illustrator öğrendim. İstediğim çizimi yapıp özalite bastırıyorum.


  • jazzabel  (19.09.17 03:05:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.