[]

Antihistaminikler yetmiyor

Ağustos'ta dağ bayır bir köyde sivrisinek kuşatmasına uğradım. Ceviz kadar şişen ısırıklar sahibi oldum, hatta kaşırken baya derin yara yapmışım bacağımı falan. Bunlar (Fenistil ya da Stilex jel vs kullanarak) bir şekilde geçti ama sürekli kaşındılar. Şimdi yine ufak çaplı bir sinek atağı sonucu kollarımda kaşıntısı kesinlikle geçmeyen (uykumdan uyanıyorum iki gecedir) ısırıklar var, sabah Fenistil jel aldım ama hiçbir işe yaramadı.

Bu ısırıklar için her türlü kocakarı ilacına açığım ya da daha etkili bir ilaç için nereye gitmem lazım, cildiye mi bakar bu işlere?


 
Cildiye veya eczaneye danış atarax ı da sor


  • kararsızataletfilozofu  (14.09.17 16:26:48) 
Cildiyeye gidin alerji sonuçta bu aksatmayın.
Kocakarı ilacı olarak da çay ağacı yağının ısırıklara baya iyi geldiğini okumuştum ama ona da alerjiniz var mı yok mu ufak bir alanda denemeniz gerek önce.

  • blueprints and cigarettes  (14.09.17 17:40:55) 
Bepanthol sensiderm (bu krem çok yeni, büyük nir eczanede bulunabilir) ve advantan. Tabi fenistili de bırakmayın


  • mithrilfender  (14.09.17 18:04:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.