[]

Organik Yumurta Olayı Yalan mı?

Bir süredir marketlerde organik yumurta etiketi işe satılan şeyleri deniyorum. Oldukça da pahalı bunlar. Belki diyorum harbi orjinaldir ama her defasında sanki tadı normal yumurta ile aynı gibi.

Organik yumurtanın tadı da aynı mı oluyor yoksa beni mi düdüklüyor marketler?


 
ben inanmıyorum şahsen. üzerinde damgası falan oluyor da... ı-ıh


 • sutlu nescafe  (13.09.17 20:56:14) 
Tadı aynıysa fakedir. Teyzem köyden getiriyor. Tadı daha yoğun, sarı oranı çok yüksek. Market yumurtasının neredeyse iki katı


 • glamdr1ng  (13.09.17 20:59:14) 
genelde yalan, tavuktan satış yapıp kar sağlayacak kadar yumurta almak istiyorsan suni yem yedirmek zorundasın gibi bir durum. Hatta genelde bu işler için özel cins tavuk alıyorlar ki yumurtaya yatmasın ve çok yumurtlasın diye.


 • Roark  (13.09.17 21:02:50) 
organik yumurta yalan değil. üreticinin ambalaja organik yazabilmesi için belirli standartlara uygun üretim yapması gerekiyor. bunların başında doğal yem, kimyasal takviye yapmamak, tavuğun belirli düzeyde gezinecek alana sahip olması, açık havaya çıkıp güneş alması, folluğa yumurtlaması falan var.

organik yumurtanın tüm bunlara rağmen hala köyde yediğimiz yumurtaya tat ve ebat olarak benzememesi tavuğun cinsiyle alakalı bir durum. haliyle verimsiz türler değil, daha verimli ve dayanıklı türler tercih ediliyor.
 • sir gawain  (13.09.17 21:07:59 ~ 21:10:20) 
şu an köydeyim. 5 tane tavuk var. her gün eşkiya gibi geziyolar, ne bulursa yiyolar. verdikleri yumurtanın tadı muazzam. organik diye satılanlarda aynı tat olmuyo.


 • spirit crusher  (13.09.17 21:17:58) 
amcam yumurtaci. dedigine gore organik diye satanlar bim'den yumurta alip uzerine organik yazip satiyorlarmis :) bunu deken beni mi keklei bilmiyorum, pek uzerinde durmadim. ambalajli urunlerde belki denetim vs. vardir ve olmayabilir. ama ambalajsizsa, yumurtalar bir yere dizilmis ve uzerine organik yazilissa dikkat etmek lazim.


 • tabudeviren  (13.09.17 22:07:26) 
Cevap veriyorum: seni düdüklüyor marketler


 • mezarkabul  (13.09.17 22:08:36) 
Tr cumhuriyeti damgasi var yesil o varsa guvenin, antibiyotik hormon vs yoktur. Ama yolda koyde sokakta organik die satan, altina bi de saman koyanlara guvenmeyin.
Organik olanlar da dogal, o koy tavugunun yumurtladigi leziz yumurtalardan olmayabilir. Bunlar karistiriliyor. Organik yumurtalar da seri uretim. Sadece hormonlu katkili yem yemiyorlar.

Hayir yalan degil.
 • mor oje  (13.09.17 22:21:45) 
altına saman koyulup, boka sürülmüş yumurtalardan daha gerçekçi geliyor bana bu organik yazılı yumurtalar.


 • gezegen olan pluton  (13.09.17 23:05:58 ~ 23:06:11) 
ben alternatif olarak şöyle bakıyorum; geçen bayramda köye gittim bildiğiniz damda gezen tavukların yumurtalarından yedim. bi' fark yoktu.

Yani bence çokcanası popüler kültürü paraya çevirme, daha doğrusu paranın popüler kültürü yönlendirmesiyle daha çok para kazanma aksiyonları. Yoksa köy yumurtasına 1 lira mı verilirmiş lan. köylüler bile şaşkın.
 • mete kudur  (13.09.17 23:12:30) 
köy yumurtalarının tabaktan lekesi çıkması daha zor onu farkettim, daha yapışkan gibi. renkleri de şunun gibi hep www.ilkha.com
belki bulardan anlaşılabilir.

 • mungojerry  (14.09.17 00:50:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.