Sıfır iphone se alsam..?

Zamanın berisinden bi alışveriş mi olur?
Sanırım 6s'den kalıp olarak ve ön kamera olarak eksiği var, onun dışında özellikler aynı(doğru mu?)
Sıfır se alsam 1-2 sene sonra yeni bi iphone almamı gerektirir mi sizce?
Bilgilendirirseniz sevinirim

3d touch yok bir de SE'de. düzgün kullanırsan 2-3 sene götürür. 3. senesinde kanser olma ihtimalin %40-45 civarı artar ama :(

  • washe  (11.09.17 19:27:08)
12 eylülde yenilenebilir se'ler

  • pgup  (11.09.17 19:28:50)
bosuna para vermis olursunuz.

su devirde tüm sistemini apple'a gecirmediyseniz telefonlari eskisi gibi cok önde degiller. 2013-2014 e kadar androidler apple gerisinde idi, su anda orta modeller bile apple önünde bence.

eger tüm ekosisteminiz apple ise applelar kolaylik sagliyor, mesela macbook, ipad, kulaklik, tv ve telefonu apple yaparsaniz cok uyumlular.

dogru apple daha optimal ve performansli kendi sisteminde, ama android ayni sorunu hardware e yüklenerek cözüyor, ama sonucta ayni performansi aliyorsunuz, cogunluklada daha iyi.

ek olarak android tek firma bagimliligi sunmadigindan dilediginiz gereksinimle telefon alabilirsiniz.

mesela ben daha gecen ay aldim, 5000 mah pilli, 2 tam gün dert tasa olmadan yogun kullanim sansi sunuyor. 4 gb ram var, her türlü app in üstesinden geliyor, oyun performansi düsük sadece. tüm ihtiyacim olan özellikleri bana 140€ ya sundu.

apple almak icin aliyorsaniz zaten kimse bir sey diyemez.
  • kurnaz  (11.09.17 19:29:37 ~ 19:31:23)
kullandığım "tek" apple iphone 7 plus telefonum. bedava verseler ekosistemimi apple'a çevirmem. android kağıt üzerinde apple'ın önünde.

android 5000 mah ile 2 günü dertsiz tasasız çıkarır evet ben 2900 mah pil ile 4 günü gördüğüm oluyor.

klasik bi kullanıcının kullanımına dair en güzel test aşağıdaki ve yeni çıkmış note 8 1 senelik 7 plus'ın tozunu yutuyor.

www.youtube.com

konu hızsa, apple 4 te biri donanımla dahi daha iyi. dediğim gibi tüm ekosistemimi bedava verseler apple yapmam. telefon dışında hiçbir apple ürününü de başarılı bulmuyorum.
  • washe  (11.09.17 19:54:30)
se serisi martta yenilenecek gibi. bekleyebilirsen bekle.

  • siradam  (11.09.17 20:47:37)
bir iki sene sonra yeni telefon almanı gerektirmez. 5s kullanıyorum bir problemim yok.

  • siradam  (11.09.17 20:49:21)
@washe

2900 pil ile 4 günü cikaramazsin normal kullanimda. normal kullanim sonucta herkesin kendi normlarinca tanimlanir bu baska.

klasik nötral testlerde endurance testlerine bakarsak iphone 7 plus ayni sekilde yapilan testlerde 75 gösterirken benimki 120 saat barajini asiyor, ayni test. telefonla sidik yaristirilmaz. ama benim kendi kullanimimda sendeki telefon bana 1 gün yeter, gece sarj etmem gerekir rahat olmam icin, su andaki telefonu 2. gün aksaminda sarj ediyorum.

telefonla hava atmak degil ihtiyaclarin farkliligi durumu var. apple elbette daha optimal bir kullanim sunuyor dedigim gibi android burada hardware kasiyor iyi degerler icin. ben icindeki optimallikle ilgilenmiyorum, saf güc lazim bana, su andaki telefonumu 140€ ya aldim kampanyadan, 2 sene sonra degistirir gecerim, bir iphone a 600€ baglamam.
  • kurnaz  (11.09.17 22:53:18 ~ 22:56:30)
Alma kardeş, iphone'dan tiksiniyorum. Zarar etmeyeceğimi bilsem satar android bir tel alırım

  • makarnacanavari  (11.09.17 23:18:32)
yukarılari okumadim.
bir suredir xiaomi'yi araştırıyorum. iphone'a verecegin paraya xiaomi 5 prime al. f/p olarak muazzam cihaz.

  • widee  (12.09.17 00:54:33)