Aile vs Sevgili

ben anlamıyorum. tipi, şunu bunu ne olabilir ki insan ailesine karşı elin adamını kadınını seçebilir? ailesini razı etmeden, olurunu almada tercihini yabancıdan yana kullanır?

3-5 gündür veya yıldır tanıdığını kişiyi, sevgili vs aile konumuna getirenler acaba böyle bir versus yapabilmelerine neden olacak kadar çocukluğunda ne gibi travmalar yaşamıştır?

peki ailenin, çocuğunun sevdiği insanla sırf önyargısından dolayı tanışmamasına ne diyorsun? o zaman onlar da çocuğuna saygısızlık yapıyorlar, fikirlerini önemsemiyorlar, insan yerine koymuyorlar.

  • sta  (07.09.17 19:50:57 ~ 19:51:47)
Bunun kimi ne kadar tanidiginla bir alakasi yok. Ailem bana sacma gelen ve dogru olmayan sebeplerle sevgilimi begenmeyebilir. Ben de bu durumda onlarin dedigini uygulamayabilirim. Dogru yaptiysam zaten mutlulugumu gorup yumusayacaklardir, yumusamazlarsa kendi bilecekleri is. Demek ki benim mutlulugumdan ziyade kendilerinin sosyal statuleri ve ele gune karsi durumlari onemliymis. Eger yanlis yaptiysam, koskoca insanim, yanlisimin sorumlulugu da benimdir. Uzuntumde yanimda olup olmayacaklari da yine kendileri ile ilgili bir sorun.

Belli bir yastan sonra olur alinmaz, haberdar edilir.
  • evrim halkasi  (07.09.17 19:53:50)
Aile candır ciğerdir ama görevi çocuğunu yetiştirip dünyaya bir birey olarak hayatta kalabilecek hale getirdikten sonra kararlarına saygı duymak ve geri çekilmektir.
Bu demek değil ki aileye saygısızlık edelim. Ama saygı bekleyen aile saygı duymasını da bilmeli.
Bizde bu aile mevzuları sütümü hakkımı helal etmemler çok abartılıyor. 25 yaşında anasının dizinin dibinden ayrılmayıp ağzından çıkacak tek kelimeyle hayatını değiştirecek ana kuzuları kaynıyor ortalarda. Zaten mutsuz evliliklerin boşanmaların mutsuz hayatların sorumlusu da bu aileler.

Çocuğunun kimin koynuna gireceği kiminle hayatını geçireceği ailenin değil o bireyin kararıdır. Aile de saygı duymasını bilmiyorsa söke söke öğretilmelidir.
  • bir nick var benden iceri  (07.09.17 20:02:16)
Sana mı soracak birader, uzmanı misin? herkes sallıyor kafasına göre. Travma yaşamış mış mış... Boş yapma devam et.

  • doxanikee  (07.09.17 20:07:23)