Son sürüm Android cihazlar nasıl?

Androide bir türlü ısınamıyorum, sürekli şişiyor ve giderek yavaşlıyor. Bir süre sonra takılmaya başlıyor.Oysa ios kullananlar ios u pek methediyor.Bu yüzden Iphone almayı düşünüyorum. Şu anda 3-4 yıllık tırt bir android cihaz kullanıyorum. Androidin yeni sürümünde optimizasyon konusunun çözüldüğünü, takılma olmadığını duymuştum.Daha üstün donanımlı telefonları daha ucuza alabilecekken Iphone a o kadar para saymak istemiyorum ama Androidlere de güvenemiyorum. Ne yapmalı?

2 senedir samsung s6 kullanıyorum. Sadece android 7'ye yükseltmedim, cihaz rootlu tekrar uğraşmak istemiyorum. Herhangi bir şişme vs yok, ilk aldığımda nasılsa hala öyle. Hatta telefonu dışarıda aktif kullanırken sürekli tasarruf modunda tutuyorum. Gücünü kısıtlamasına rağmen takılmıyor. Bir tek pili eskidi.

  • reactionic  (14.08.17 16:29:05)
5.0 marşmelovdan veri android stabilliğini üst seviyeye çıkardı, ortalama bi işlemci ve 2gb ram ile arayüzü çok ağır olmayan telefonları sağlam çalıştırıyor. bi ios olamaz çalışma prensibinden ötürü ama 1500--2000 arasına alınabilecek 1-2 nesil önceki amiral gemileri çatır çatır çalışır.

  • Bruce  (14.08.17 16:31:40)
Yüksek ihtimal 3-4 sene önce aldığınız tırt telefon o zamanki iphone'un yarı fiyatı falandı, bu açıdan bakmayı unutmayın.
Eğer paranız varsa android'in özgür ortamına ihtiyacınız yoksa iphone alın gitsin, ben bugün bir telefon alacak olsam iphone'a 3300 lira vermezdim, gider samsung a7 2017 veya benzer fiyatlı bir ürün alırdım. En iyisi de olmasın arada bir telefon fiyatı kadar fark var.

  • atom karincanin torunu  (14.08.17 16:33:47)
Uzun suredir android kullanicisiyim. Ozellikle yalin android olan google nexus serisi. Yakin zamanda iphone (7) da kullanmaya basladim. İkisine bakacak olursam iphone'un batarya olayi disinda bi artisini goremedim acikcasi. Geri kalan her sey icin yalin android. Nexus serisi olsun, pixel serisi olsun, motorolanin yenileri olsun yalin androide ne kadar yakinsa o kadar iyi. Nexuslarda bataryadan yana sansim hic gulmedi.

  • bartman  (14.08.17 17:24:53)
Android'de neredeyse kullanmadığım marka ve model kalmadı (Ikinci el alıp rom falan atmak eğlenceli geliyordu)

En son gidip samsung a8 2016 aldım. Satan adam bayagı övdü. Note 5 ile aynı islemciye sahip olduğunu söyledi. Android 6 var içinde ve 7 gelecekmiş internette yazıyor. Donma kasma falan yok kesinlikle bir kere bile yaşamadım. Pili deli gibi oyun oynayan benim gibi birinde bile 17 saati görüyor. Oyun oynamayıp internet açık halde kullanırsam (chrome, sözlük uygulamaları vs) %80 ekran parlaklığında 30 saati görüyorum. Hatta bir kere faturamı ödemeyi unutmuşum sonra da param olmadığı için bir gün hattım kesik kaldı o zaman wifi de kullanmadım denemek için sabah 5ten akşam 8e kadar %10 şarj gitti.
Bu arada kasası metal telefonun. Fiyatı 2500 falandi aldığımda. Bir araştır istersen.
  • ismira007  (14.08.17 19:16:42)
Xiaomi 5S , Xioami 6 hepsini yener.
Bir de OnePlus5
bunlardan birini alırsan pişman olmazsın.
  • vazovski  (14.08.17 20:04:56)
Xiaomi'yi kesinlikle tavsiye ederim. miui ara yüzü cidden android'i kaymağa çevirmiş.

  • materyalist imam  (14.08.17 21:43:35)
android one serisi al. hem paran cebinde kalsın, hem telefon aksın gitsin.

  • babilbaligi  (14.08.17 22:20:05)