[]

Şehirdışında olup üniversite kaydına gidememek

Böyle bir durum var. İş gereği şehirdışındayım. Kayda Gitme şansım sıfır. E devlet ten de lise mezuniyet bilgim olmadığı için kayıt yapamıyorum. Yakınıma vekalet versem yapılabilir mi? Bu işler nasıl yürüyor bilmiyorum. Doğru bilgilendirebilecek olan var mı?
 
Velayetle olur. Hatta veliyle de oluyordu sanki, ama benim bilgi eskimiş olabilir.


  • manuel mandalina  (13.08.17 13:08:16) 
@manuel

18 yaşından büyükse ?
  • market_arabasıyla_terör_estiren_trafik_canava  (13.08.17 13:19:09) 
Okulu arasana. Bizim öğrencilerin babalarının gelip kayıt ettirdiğini hatırlıyorum sanki, 18 üstü olanlar da vardı.


  • manuel mandalina  (13.08.17 13:44:56) 
Vekaletle kayıt yaptırmışlığım var ancak benimki lisansüstüydü. Lisans için de vekaletle yapılabilir gibime geliyor. Tabii en doğru bilgi okuldadır, o yüzden okulu ara derim ben de.


  • j r r tolkien hayrani  (13.08.17 15:44:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.