Amerika gezisi nereye kaç gün?

Los Angeles,Las Vegas, San Francisco bölgelerini gezmek istiyoruz çift olarak, araba kiralayacağız, nereleri görelim 10-15 gün arasında nereye kaç gün ayırabiliriz?

Her yerde(şehir içi,dışı) arabaya ihtiyacımız olur mu? Benden önce san francisco ya giden bir abimiz orada arabaya hiç gerek olmuyor şehir içinde cable car ile rahatca istediğimiz yerlere gidebildik dedi.

Tam olarak bu dediğini yapıyorum bi arkadaşımla ağustosta. Plan şöyle

- 2 gece San Francisco (Buradan çıkarken araba kiralıyoruz)
- 1 gece Pismo Beach
- 2 gece Los Angeles
- 2 gece San Diego
- 3 gece Las Vegas (Buradan Grand Canyon yapıp gelinecek)
- 1 gece Yosemite
- Kalanı San Francisco (Buraya girerken arabayı bırakıyoruz)

Bunun üzerinde oynanabilir. Şartlar gereği böyle oldu ama SF-LA arasına, LA'e ve Yosemite'ye birer gece daha konulabilir. Tabi biz de ilk defa gidiyoruz sayılır onu da belirteyim.
  • bartman  (26.07.17 22:06:59)
Yarin gidiyorum

Los angelestan kiraliyoruz biz arabayi oraya uctugumuz icin.

Los angeles 2 gece
Las vegas 1 hafta, grand canyon, death valley vb yapilacak ve tatil yapilacak
Yosemite 1 gece
San francisco 3 gece
Monterey 1 gece
San diego 1 hafta (gunluk road tripler yapilacak)
Long beach 2 gece

Arada tabi santa monica vb bisuru yere gidicez. Biraz sacma bi rota, bi kampanya sebebiyle las vegas ve san diego otellerinin tarihleri boyle olmak zorundaydi, ve sacma oldu boyle :D ama takilmiyoruz :)
  • kuehles blondes  (26.07.17 22:36:28)
San francisco'da otopark cidden cok pahaliymis, biz biraz sehrin disinda arabayi ucretsiz park edebilecegimiz bi otelde kaliyoruz.

Yosemite ye 1,5 gun ve 1 geceden fazlasini ayirmak isterdim ben de ama olmadi :/
Las vegasta o ortami gormek istiyorum ve dedigim gibi otel fiyati ve tarihi sebepli 1 hafta olmak zorunda oldu ama death valley, grand canyon, red rock vb bisuru yer var etrafinda.

San diegoda kaldigimiz sure icinde meksikaya girip ciksak mi diye tartisiyoruz, karar veremedik. Orada da otel sebepli uzun kalmamiz gerekiyor :D saga sola gunluk gezicez orada.
Kesinlikle optimize edilmesi gereken bir plan ama las vegas ve san diego otelleri sebepli boyle oldu :(
  • kuehles blondes  (26.07.17 22:43:27)
Mobilde ardarda flood liyomus gibi oldu, kusuruma bakmayin ama,

East coast da dusunebilirsiniz.

Orlando, miami, key west ve mesela oradan cruise ile 3-4 gun bahamalar vb.
  • kuehles blondes  (26.07.17 22:45:05)
Kaliforniya ile ilgili her turlu sorularinizi alabilirim. Orada yasadim.

Los Angeles 6 gun, 3 gun San Diego, 2 gun Santa Barbara, 1 gun Yosemite, 10 gun San Francisco.

Los Angeles'tayken Venice Beach, Beverly Hills, Hollywood, UCLA'i goruyorsunuz.

San Diego'da Gas Lamb Boulevard, Maritime Museum, Old Town, Potato Rock'a gidiyorsunuz.

Santa Barbara'da Old Court Building, Sterns Wharf, Goleta Beach, UCSB, Butterfly Groove'a gidiyorsunuz.

San Francisco'da Castro, Cout Tower, Golden Gate onemli.
  • Traveller  (26.07.17 22:48:56)
@kuehles
eastcost tarafını yaptık
peki bu tur içinde hep otellerde mi kalacaksınız yoksa kamp mı yapacaksınız?

@traveller naptın dostum totalde 15 günümüz var maksimum.
  • basond  (26.07.17 22:51:26 ~ 22:53:40)
Ben UBER Pool kullanmanizi oneririm. Cable Car'dan daha ucuz. Ama UBER Santa Barbara ve San Diego gibi kucuk sehirlerde pahali. Oralarda Transit Center'lara gidip kart alin. San Diego'da kart 1 dolar. Santa Barbara'da 10 binis 11.50. Los Angeles'da ise TAB kart 1 dolar her metro binisi 1.5 dolar kadar. Havalimanindan da Union Square'e kisi basi 9 dolar verip gelmeyin. Metroya binin.

  • Traveller  (26.07.17 22:54:22)
otel + airbnb + hostel

yosemite uzun olsa orada çadır düşünüyodum ama 1 gece için gerek görmedim
  • bartman  (26.07.17 22:54:32)
@basond
Otel ve b&b ve apartlar.

Mesela las vegasta hilton ama odada full mutfak da var falan fialn.
  • kuehles blondes  (26.07.17 22:55:42)
Sorunuza kaynak yapacağım ama 15-20 günlük bir gezi için kişi başı ne kadar bütçe ayırmak gerekir?

  • Lim5  (27.07.17 01:50:22)