üst kattan gelen çocuk ayak sesi?

yukarı çıkıp ayaklarını kırmadan önce önlem amaçlı ne yapılabilir?

otopark mevzusu yüzünden beyler tarafından küfürlü tartışma yaşanmış, hanımlar tarafından balkondan toz çırpma gibi saçma bir sebep yüzünden sözlü atışma yaşanmış ve hiç karşılıklı muhatap olunmayan bir komşuluk ilişkisi mevcut.

bir aracı tarafından uzlaşma sağlanmak istediğinde ise adamın çocukların koşmasını engelleyemem, alttan vururlarsa da iddialaşıp kovayla su dökerim, kötü şeyler olur gibi varoş tehditleriyle karşılaşılmış durumda.

kusura bakmayın ama tam yanık tenli, alık suratlı, medeniyet nedir bilmeyen, kör cahil olup köyde yaşayan tipler olur ya onlardan bunlar. çocuklarda tıpa tıp kopyaları bunların.
kodumun parasını bir yerden bulup gelmişler işte.

bunlarla mücadele konusunda ne yapmak lazım sizce?

hiç durmuyor veletler pata pata pata sürekli koşup duruyorlar. ne ana ne baba şişt demiyorlar.

zenginide fakiride aynıdır çocuğun evde oturmasını komşum rahatsız olmasın diye bir düşüncede olmasını bekleme adı üstünde koşturacak zıplayacak.
ha komşu ebeveynin ayı ise orası ayrı bir tartışma konusu..

  • jamswety  (19.06.17 20:09:24)
tek çare ta şı na cak sı nız. aynısı başıma geldi. laftan kesinlikle anlamazlar. öyle bir antipati gelişti ki bende sokakta pata pata koşan çocuk görsem geriliyorum. klasik koşullanma olmuş . sabahın 7 sinde 8 inde tepemde süpürge bile çalıştırdılar. doğalgazlı evde soba kuran insanlar bunlar.

gittim en üst kattan ev aldım tepemde koşan çocuklar olmasın diye. aldığım ev de brüt 70 metrekare üniversite civarında amerikan mutfaklı bir daire. sırf çocuklu ailenin yaşayamayacağı bir yer aradım bu tarz sıkıntılardan dolayı. 2.5 senedir kafam rahat keşke daha önceden yapsaydım diyorum. kötü komşu ev sahibi yaparmış.
  • uzman pratisyen  (19.06.17 20:14:14 ~ 20:15:40)
taşınmaktan başka çaren yok.

aynısı başıma geldi. yeni kiraladığım evden apar topar taşınmak zorunda kaldım 2-3 hafta içinde. verdiğim onca para yandı bu mikroplar yüzünden. sabahın 5 buçuğunda uyanıp dört nala koşmaya başlarlardı. iki kez insanca uyardım, üçüncüde kavga ettim. baktım böyle olmayacak, baktım ruh hastasına dönüşüyorum, taşındım o evden.

o gün bugündür hep en üst katta oturmayı tercih ederim. yok böyle bir rahat ohh. evde çıt çıkmıyor. dünya varmış.
  • i m cool with that  (19.06.17 20:20:45 ~ 20:21:17)
Kötü komşu insanı ev sahibi yaparmış, sizinki de öyle olacak gibi.

Onlar kesin çocuklarını haklı bulur, 'Çocuk bunlar, tabii koşup oynayacak' diye. Apartman yöneticisine veya varsa kapıcıya şikayet edebilirsiniz, belki belirli bir şikayetten sonra apartmancak nefret edilir belki onlardan. O zaman belki önce onlar gideri.
  • aychovsky  (19.06.17 20:21:07)
bak kardeşim öncelikle şunu söyleyeyim. baş edemezsin.

bam telime dokundun.

sırf bu sebeplerden evi satılığa çıkardım.

bir insan medeniyetsizse çocuğunu da ona göre yetiştiriyor. kontrolsüz, laftan sözden anlamayan, büyüyünce de babasının anasının kopyası olan insanlar yetişiyor.

bu işin eğitimle de alakası yok. üst katımızdaki adam üniversitede hoca. karısı camdan aşağıya aklına ne gelirse silkeliyor apartmanda yasak olmasına rağmen. camların kenarından ekmek kırıntısı temizliyoruz devamlı. kaç yıldır buradayız bu ayılar gelene kadar hiç böyle bir şey yaşamadık. baktık artık psikolojimiz bozulmaya başladı. taşınalım kurtulalım dedik. boşuna dememişler ev alma komşu al.

çocuk gece 1 e kadar hiç durmadan koşuyor. söyleyince kusura bakmayın diyor başından savıyor. koşma aynen devam ediyor.

forumlara bak istersen. devlet bu konuda hiçbirşey yapmıyor. boşuna zaman kaybı. apartmanda oturmak insan doğasına aykırı zaten. ya da en üst katta oturacaksın kafan rahat olacak.

ya da orman kanunlarına başvuracaksın. o da bana uymadı.
  • lapris  (19.06.17 20:22:49)