[]

Ramazanla ilgili bi soru

Oruç tutamadım. Midem rahatsız. Eşim de tutamadı kendisi de bebek emziriyor. Bu detayları veriyorum ki cevaplarken göz önünde bulundurulması gerekiyordur belki diye.

Şimdi günlük 16 lira olmak üzere bir ay için toplam 480 lira vermemiz gerekiyormuş sanırım. bu doğru mu? eşim içinde geçerliyse durum 960 lira para mı vermemiz gerekecek?

e borcu harcı olan adamlar nasıl ödeyecekler bunu? bilgilendirir misiniz lütfen?

edit: hanım sütten kestikten sonra, ortalama 22 ayda oluyor sanırım, hamilelik ve emzirme süresince tutmadıklarını kaza edebiliyormuş. ben de çok şükür ömürlük bir durum söz konusu olmadığı için kaza edeceğim. çok teşekkür ederim dostlar.

 
borcu harcı olan ödemeyecek. miktar bildiğim ksdsrıyla doğru.


  • sutlu nescafe  (16.06.17 15:09:33) 
  • benaslindayohum  (16.06.17 15:10:49) 
alo fetva hattı var orayı ararsanız daha net bilgi elde edebilirsiniz.
hamile kadınlar kaza orucu tutabiliyor benim bildiğim, onun parasını vermenize gerek yok. hiç tutmıycam diyorsa bilemiycem.

480 liranın hesabı doğru evet.
fakir olan fidye vermiyor. ama bu da oynak bi zemin. kime göre neye göre?
  • elorelia  (16.06.17 15:25:38 ~ 15:30:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.