Fujifilm setup kullananlar

Merhabalar,

Yarı profesyonel stok fotoğrafçılığı yapıyorum. Ara sıra da güzel ışık yakalarsam stok video çekiyorum. Canon setup'ımı değiştiriyorum, Fuji'ye geçmek istiyorum ama sınırlı bütçe ile hangi X sistem ve lensler bir türlü karar veremiyorum. X-T20 mi alsam, yoksa daha düşük bütçeye X-T1 filan mı, neye girsem bilemedim. Var mı kullanan? Biraz deneyim paylaşsa süper olur.

x-t20 sensoru daha iyi gibi. ama cok fark yok. biraz beklerim diyorsan x-e3 tavsiye ederim. vizoru viewfinder seklinde eski leicalar gibi.

fujinin tavsiye etmeyecegim lensi yok. xc'ler dahil. ama ilk olarak 35mm 1.4 inanilmaz guzel bir lens. ikinci el 800'e bulma ihtimalin var. zoom alacaksan 18-55 yerine xc-16-50 tavsiye ederim ki makineyle beraber gelince bedava gibi bisey olacak. 18-55 elbette daha iyi ama 16-50 ile fiyat farkina keainlikle degmeyecegini dusunuyorum. bende 55-200 ve 56 1.2 de var. ikisi de muhtesem. ama bence oncelik dedigim gibi 35mm f1.4. 35mm f.2 daha hizli focusluyormus ama saliseler sahsen benim umrumda degil.
  • beyteper canavari  (24.05.17 14:09:32)
ayrica genis acilar icin, benim patrondan 10-24, 27mm (pancake) ve 23mm 1.4u denedim. hepsi de cok iyi ya. hicbirini de alip pisman olacagini zannetmiyorum. fuji lensleri saka gibi. 18mmi de kullandim bu arada. o da baya basarili.

  • beyteper canavari  (24.05.17 14:12:06)
meraba yine ben. 18-135'i siktir et. ama tek lens alirim kafam rahat olur diyorsan sen bilirsin. teleconventer da takiliyo ona. bence fiyat/performans kotu onun. evet sevmedigim tek fuji lensi bu.

  • beyteper canavari  (24.05.17 14:13:59)
of pardon editleyemiyorum. 18-135'in teleconverter imkani yokmus. pardon.

  • beyteper canavari  (24.05.17 14:16:59)
23mm'yi düşünüyorum, FF'de 35mm'ye denk düşüyor. X-e3 de olabilir, evet.

  • aramizda egon kadar mesafe var  (24.05.17 17:07:18)
23 mm çok hızlı focuslayan süper bir lens. ben geniş açı çok sevmiyorum ama sevseydim ilk aklıma o gelirdi herhalde. Makineyi ne alırsan al, ilk iş hemen son firmwareleri güncellemelisin. çok ciddi performans farkı yaratıyor. hayırlı olsun şimdiden.

  • beyteper canavari  (25.05.17 11:33:11 ~ 11:33:21)
Eyvallah ;)

  • aramizda egon kadar mesafe var  (26.05.17 11:30:48)