İkinci el araba fiyatları ne olur?

Bir aydır falan araba bakıyorum. Tercihim ikinci el ve otomatik.
Ancak fiyatlar çok yüksek. Geçen sonbaharda baktığım bir modelin fiyatı 4 bin kadar artmış. Üstelik bu pek çok modelde böyle. Herkes de "fiyatlar arttı bu sene de böyşe grçecek" diyor.
Niye böyle? Ne olacak bu ikinci ellerin durumu? Ne kadar daha böyle sürer? Düşmez mi dersiniz... almayıp biraz daha mı bekleyeyim? Çok da istiyorum bi arabamın olmasını o yüzden çok kararsız kaldım...

ben türkiye de daha bir şeyin fiyatının düştüğünü görmedim

  • gozu acik sevisen yahudi  (21.05.17 21:03:03)
dövizdeki değişimlerin yanında sıfır araçlarda ötv arttıkça 2. ellerin de fiyatı artıyor. artmaya da devam edecek. alacaksanız beklemenin bir faydası yok..

  • nrmnm  (21.05.17 21:09:21)
sıfır araçlarda ötv'nin artışıyla 2. el pazarı muazzam pahalandı. dün 8 bin tl ye dönüp bbakmadığım arabalar bugün 14-15den gidiyor. galerilerde durgunluk başlayana kadar da gidişat böyle.

  • gotic  (21.05.17 21:14:10)
o durgunluk başlar mı ya? adam "tertemiz, hatasız" diye ilan veriyor; arabanın 2 parça boyası, 1 değişeni var. 45.000 tl de fiyat biçiyor. üstelik 6 yaşında araba....

gerçekten inanılmaz fiyatlar var. yani yaz geliyor diye artar mı emlak diye? ya da bu şişme fiyatlar ne zaman düşmeye başlar?
  • mor oje  (21.05.17 21:21:11)
düşmeyecek. aksine artmaya devam edecek.

  • nrmnm  (21.05.17 21:28:56)
2005 te Honda jazz 26000 ₺ ye alındı. Yıl oldu 2017, km oldu 70.000, yer yer çizikler var. Benzinli. Şimdi satsan 35 e havada karada satarsın. Var sen karar ver.

  • hayde bre  (21.05.17 21:40:04)
Sıfır araçlarda Yıl sonunda yeterli sayıda satış rakamına ulaşamazlarsa sıfır faiz takas desteği ve fiyatlarda indirime gidilir. Bu da ikinci ele dolaylı da olsa yansır. Bu saatten sonra radikal bir indirim ancak ötv indirimi ile mümkün olur.

  • mertillopasha  (21.05.17 21:47:35)