karma'yı yaşayan var mı?

iyilik yapıp iyilik bulan?

edit: cevaplarınız için teşekkürler.

iyilik yapınca pek iyilik bulmadığımı düşünüyorum bir süredir, takıntılı bir şekilde. daha çok iyilik yapmaya başladım ben de. son on günde çocuk-büyük birkaç kişiyi sevindirdim. Allah da beni sevindirsin. amin.

aslında yanlış bir yargı da olabilir bu benimkisi. aslında belki de olabilecek birçok olumsuz şeyden korunuyorum. sadece istediğim şeyler olmuyor, ki olacak diye bir kural da yok zaten.

sevgi kelebeği modunda başladığım pek çok günde ve o ruh halindeyken pek çok işin/eylemin arasında/peşinden çok kötü kırıldığımı bilirim.

kalp kırdığımda gönül almayı, özür dilemeyi de bilirim.

iyi insanlar, sizleri seviyorum.

cureforlove+1 milyon falan. cok yadırgayan diilim zaten ama ne yadırgasam ya da buyuk konussam basıma gelir. iyiligi de bulurum.

  • galandar kostumu  (18.05.17 00:02:28)
iyilik de yapsam kötülük de yapsam bir şey değişmiyor hayatımda. gerçi kötülüğü genelde kötü ve hak eden insanlara yapıyorum ama bilemedim. sonuçta değişmiyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (18.05.17 00:04:20)
Valla ilkokul 5. Sınıfta benden bir kız hoşlanıyordu. Bana parfüm kokulu pembe mektup yazmıştı. Yırtıp atmıştım gözünün önünde. Bak 20 sene geçti neredeyse hala sevgilim olmadı. Artık nasıl beddua ettiyse

  • top_secret  (18.05.17 00:08:30)
Benim de güldüklerim yüzümden başıma bir şey geliyor. 1. sınıftayken 4. sınıfta olup, "hala" kimya dersi alan öğrenciye gülmüştüm. Yarın son finalime girip, 3. sınıfı bitiriyorum ve 1. sınıf dersinden tekrar kaldım. Bugün kağıdıma baktım. 80 ile 25'i toplayıp 125 bulmuşum. O işlem yanlış olunca tüm soru gitmiş. Geriye kalan bütün işlemler doğru. Şu anda okul uzar mı diye hesap yapıyorum. Böyle bir saçmalık olamaz.

  • dissendium  (18.05.17 00:22:17)
sıkıntı çekeceğimi bildiğim halde birine bir şey hibe edeyim mutlaka fazlasıyla geri gelir bir yerden. karmaya inanıyorum.

  • dedi ve gitti  (18.05.17 00:40:47)
hayır adalet veya karma gibi kavramlara inanmıyorum. iyilik de kötülük de yalnızca yaptığın anda kalıyor, ileriki zamanlara bir etkisi yok çünkü dünyada kaos var. öyle iyilik ettin iyilik bulacaksın gibi bir şeyin olması imkansıza yakın kanaatimce.

  • blame  (18.05.17 01:08:11)
Yaşadığımı sanmıyorum. Yalnızca iyi hissetmek istediğim zaman iyilik yapıyorum zaten.

İyilik yapıp sonra alacaklı hissedip de alamama durumu durduk yere üzülme sebebi gibi sanki.
  • pikrua  (18.05.17 01:12:23 ~ 01:16:11)
evet var. iyi niyetimi kaybetmemek için sonuna kadar savaşıyorum. kısa vadede bazen kaybetmiş gibi görünsem de uzun vadede hep kazanıyorum. bazen kısa vadede de kazanıyorum.
asla kimseyi hiç bir şey için kınamam, hor görmem, küçümsemem. o kişi için üzülür veya acırım ancak. ben bir olgu olarak saflığın ve asaletin savunucusuyum. ben gücümü ve inancımı bu iki tılsımdan alıyorum.
insanları yargılamakla ilgilenmiyorum. ben kendi kalbime kendi gönlüme ve zihnime odaklandım çünkü başkalarının kalbine giden yol benim kalbimden geçiyor.buraya kadar ciddi idim ancak bu satırlara devam edersem migros'ta baharat reyonunun yanında 12 tl ye satılan kitaplardan birini yazıp imza günü düzenleyebilirim.
  • AWD  (18.05.17 01:46:34 ~ 01:48:55)
Ben de takintili bir sekilde karsi yondeki radari haber vermezsem, radara yakalanacagimi dusunurum. Yakalanirim da.

Neyi dusunursen o oluyor :))

Iyilik gormek icin yapma iyiligi. Iyi bir insan olmak icin yap. Gerisi gelir.
Ben de kimi yargilarsam yasadigi basima gelir. Su an issizim mesela. 2 ay once bir arkadasimin issiz kaldigini ogrenmistim. Tuhaf gelmisti amumakoyim :)
  • janderzel zartanyan  (18.05.17 09:41:09)
böyle bir sistem yok. yani neye dayanarak var deniliyor bilmiyorum ama, ben vejeteryanım diye arenada bir boğanın sana saldırmamasını bekleyemezsin. olacak olan olur, kural budur. böyle genel büyük bir sistem vb yok dünya üzerinde, çoğu dinin huzur vermek için bulduğu bir çözümden ibaret.

  • eindaclub  (18.05.17 10:29:00)
hocam sen işi ticarete çevirmişsin. bu gün şu kadar yapsam hmm şurdan şu kadar gelse onu yarın şuraya harcasam iki gün sonra şurdan şunu alsam. vs

  • dedim dedim de kime dedim  (18.05.17 10:34:24)