sgk ve babadan kalan maaş konularından anlayanlar bakabilir mi?

annem, aralık 2015'te vefat etmiş olan bağkurlu dedemin maaşının bir kısmını aylık olarak alma hakkı kazanmıştı.
(bir kısmını da üvey annesi alıyor)

fakat bazı nedenlerden dolayı bu maaşı almak için başvurmadı.
bu ay başvuracaktı ki, kendisi de vefat etti.

sgk'yı aradığımızda, annem dedemin kütüğünde sorunsuz şekilde göründüğü ve evli olmadığı için, başvurduğu takdirde geçmişe dönük olarak bu 15-16 aylık maaşın toplu olarak yatacağı, sonra da her ay düzenli maaşını alacağı söylenmişti.
şimdi bir arkadaşım da, buradan annem adına birikmiş olan paranın bana miras olarak kalmış olduğunu iddia ediyor.

böyle bir ihtimal var mı?

(sgk'yı aradım, ilçe müdürlüğüne gitmemi söylediler.
o yüzden bir de buraya sorayım dedim.)

teşekkürler!

İlçe mudurlugu bile yanlış yonlendirebilir seni. Ankara sgk tahsisler daire baskanligini araman lazim ki dogru bilgi alabilesin. Eger alamazsin derlerse dava acarak alabilirsin diye dusunuyorum.

  • goodman  (15.05.17 18:14:47)
@goodman:

ben de yanlış yönlendirilebileceğimi hissettim.
acaba ali tezel'den randevu mu alsam diye bile düşündüm. :)

dediğin yeri arayıp bilgi alacağım, teşekkür ederim.
  • blatta hiberna  (15.05.17 18:25:02 ~ 18:25:11)
başın sağolsun.

  • yue  (15.05.17 18:30:00)
@yue:

teşekkür ederim...
  • blatta hiberna  (15.05.17 18:32:21)