[]

Çalışma hayatı

son beş aydır sabah sekiz akşam altı çalışmaya başladım. 45'er dakikadan bir buçuk saat de yolda gidip gelmekle geçiyor. eskiden kitap okuyan, film/dizi izleyen, spor yapan, baya da sosyal bir insandım. şimdi bunları yapacak vakit kalmadı. evlenmeye falan kalksam kim bilir nasıl bir hayatım olur, tahmin bile edemiyorum. çalışan herkesin hayatı az çok böyledir sanırım. bu hayat böyle gitmez gibi geliyor bana. nedir çözüm sizce? ne yapmalı? ne kovalamalı?
 
isini sevmek en etkili cozum


 • wagner love  (15.05.17 12:00:06) 
Yolda kitap okuyabilirsin.23 yıldır işten kalan zamanda saydıgın şeyleri yapıyorum.evet evlenince iyice kısıtlanıyorsun.


 • delicevat  (15.05.17 12:02:07) 
yolda kitap okumak mide bulantısı yapar. sosyal biriysen kendine uygun iş seçecektin demek ki sonunu düşünmeyen insanlara sosyal deniyor.


 • qazedcsrfvtyhngujmkol  (15.05.17 12:04:36) 
sizin son 5 ayda yaptığınızı ben son 5 yıldır yapıyorum. maalesef modernize edilmiş köleleriz. 9/6 çalışıyorum, hafta içi bir şeyler yapmak için uykumdan kısmam gerekiyor çoğu zaman. hafta sonları çalışmıyorum ancak o zaman kendime vakit ayırabiliyorum.

evlilik kasar, sevgilin falan varsa aynı evde yaşamayı deneyi, birlikte bir şeyler yaparsınız, hiç olmazsa sevişirsiniz.
 • ofis canlisiyim multinetle beslenirim  (15.05.17 12:11:14) 
Yolda kitap okuyabilirsin. Ben cep telefonuma e-kitap yükledim okuyorum. Vertigom olduğu için başımın dönmesi midemin bunalması beklenir ama olmuyor. Gayet iyi bişey.


 • yaren  (15.05.17 12:12:26) 
Sabah 9-akşam 6 çalışıyorum. Spor, kitap, film/dizi, dans, hepsini yapıyorum, hayatımı düzene oturtmakta zorlandım bir süre ama planlı programlı hareket edince bir süre sonra düzen oturuyor.


 • peggy  (15.05.17 12:24:43) 
ben 9.30 - 19.00 çalışıyordum, cumartesi yarım gün pazar tatildi. eve geliyordum saat 8 olmuş, 1 saat duş yemek ve uyku. cumartesi kuaför desen pazar zaten full yataktasın. işi bıraktım 4 ay katlanabildim.


 • nice tnetennba  (15.05.17 12:26:41) 
çalışma hayatına girmeden önce zaman biraz bol olduğu için planlamanın çok önemi olmuyor. evet, bir dünya şey yapıyosun ama vaktin var yani, geniş geniş yapıyosun genelde. çalışmaya başladıktan sonra da onları yapan insan var ama bu adam planlıyor. akşam 7-8 arası spora giderim, cumartesi şu saatte bunu, bu saatte ötekini yaparım falan diyor. iş hayatının getirdiği şartlara adapte olunca yaparsın.


 • cay koy geliyorum  (15.05.17 12:38:37) 
Zaman yönetimi. Gayet yapabilirsiniz, yapıyorum.


 • Phoebe  (15.05.17 13:00:15) 
@qazed

yolda kitap mide bulantısı filan yapmaz, sizde yapıyor olması herkeste öyle olduğu anlamına gelmez.

ikinci önermen ise şaka gibi. adam sosyal, herkesi kendi hayatıyla değerlendirmen senin hayatına pozitif olarak yansımayacak.

@heartwork
ben pek bir sıkıntı göremedim aslında, düzgün bir şekilde ayarlayabilirsen hayatını oldukça düzeltme şansın var. mesela arkadaşlarla buluşacaksan 2-3 saat buluşabilirsin.
 • kurnaz  (15.05.17 13:07:18) 
Kitap okumayla yolu, film/dizi izlemeyle sporu birlestirerek yetisebilirsin. Multitasking onemli.


 • bartman  (15.05.17 13:45:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.