[]

İrlanda mı portekiz mi?

en az 4 yıl çalışma durumunuz olsa hangisini seçerdiniz, neden?
ikisi de yazılım işi. 
irlanda tabii ki... yazilimci degilim ama burda is bulmasaydim irlanda'ya gitme planim vardi...yazilimcilar icin guzel bir ulke oldugunu biliyorum.


  • lithu  (12.05.17 23:06:41) 
irlanda diyorum. Sehir belirtirseniz daha cok yardimci olabilirim. Portekiz ile kuvvetli baglarim var, Turkiye'den hallice insanlarin profesyonel tavri, devlet dairesinde isleyis vs. Elbette sizin deneyiminiz farkli olabilir ancak Turkiye'de olmayan profesyonellikten biktiysaniz Portekiz sizi mutlu etmeyecektir. Ayrica oyle bir dusunceniz varsa vatandaslik cok zor ve ciddi ekonomik sikinti icinde, is konusunda da bir sure sonra sorun yasayabilirsiniz. Yasam Irlanda'ya gore daha ucuz ama karsiligi da ona gore.


  • kassiopeia  (12.05.17 23:22:38 ~ 23:49:00) 
irlanda. portekizin türkiyeden farklı olduğunu düşünmüyorum.


  • dedim ben sana  (12.05.17 23:26:13) 
Portekiz. En yakın arkadaşım eşi ile İrlanda'da ve mutlular ama buna rağmen Poetekiz. İrlanda'da yaz yaz gibi olmuuyor, 4 sene deliririm ya da bunalıma girerim yaz yaşayamazsam, isterse ülke en mutluların olsun (ki İrlandalılar çok mutlu ve beşeli kişiler). Ciddi ciddi ağlamakla geçer günlerim yazın, kaldıramam. 1 yıl olsa hadi olurdu da. Portekiz'de de yaşayan arkadaşım var, o da mutlu.

Yaz manyağı değilseniz İrlanda ama
  • aychovsky  (13.05.17 01:42:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.