Bir tur firmasıyla bir sürü aksilik yaşadık

Bunları nasıl şikayet edebiliriz?

derdimi tek tek anlatarak yazayım.
1-öncelikle daha ilk gün 17'de yola çıkacaktık fakat saat 16:55'i gösterince aracın 2.5 saat gecikeceğini söylediler.

2-aracımız bolu'da bozuldu. bakımları yapılmamış ve yolcu taşıma ruhsatı olmayan bir araç olduğunu sonradan öğrendik. 1 saat orada bekleyip başka araca aktardılar bizi.

3-yolumuzun üzerindeki bize taahhüt edilen 2 yere gidemedik. sebebi orada olan yol tadilatıymış. fakat aynı turdaki diğer araçların hemen hepsi çıkmış. bizim araç "sözde" büyük olduğu için o yola giremezmiş. bunu önceden araştırma zahmetine bile girmemişler.

4-bize rehberlik hizmeti verileceği söylendi ama gelecek rehberler tura güvenmeyip gelmediği için kimse rehberlik hizmeti yapmadı. bizi götürüp bıraktılar. şu kadar serbest zamanınız var deyip o vakit gelene kadar kendileri kenara geçip çay içtiler.

5-otellerimizi önceden değil oraya gittiğimizde ayarladılar. direkt gözümüzün önünde parayı verdiler adamlara. ayrıca yaklaşık 25-30 kişi 4 saat otel ayarlanmasını bekledi falan. 5-6 kişiyi çok kötü otellere yerleştirmişler onlar itiraz etmişler ve turu bırakıp gitmişler. bunu da sonradan öğrendik.

6-bizim aracımızın yolcu taşıma ruhsatı yokmuş ve bu araçla biz yaklaşık 35-40 saat yol gittik.

7-otobüsten 1 kişi bile memnun ayrılmadı bu turdan ama çoğu silik insanlar hiç seslerini çıkarmadılar. 3-4 kişi ile beraber mücadele ederek, turun geri kalanını biraz daha insani koşullarda devam etmemiz için çabaladık, gerisi sustu.

neyse yazamadığım 2-3 aksilik daha var. ben bunları nerelere nasıl şikayet edeyim şimdi? nasıl bir yol izleyeyim yardım olur musunuz?

not: adamların facebookta bir hesapları var ve whatsapp grubundan konuşmalarımız/insanların bela okumalarının hepsi duruyor. bu konuşmaların da faydası olur mu?

edit:

etkinlik atölyesi, kampüs organizasyon ve endless organizasyon ortaklığıyla yapıldı tur.
facebook sayfaları şu:

www.facebook.com

gidin kavga edin ne şikayeti ya paranızı isteyin şiddete başvurmaktan çekinmeyeceğinizi gösterin gerekirse 2-3 kişi gidin.

kavga edecekmiş gibi yapın demek istedim aslında, adamlar arsız çıkar dayak yemeyi göze alıp yine vermemeye kararlılarsa tüketici hakem heyetine başvurun derim.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.05.17 23:40:52 ~ 23:42:16)
turizm bakanlığı?

  • cekilmis gayfe  (02.05.17 23:43:42)
Geçmiş olsun ya, hangi şirket bu bizim de aklımızda olsun tercih etmeyelim.
Bilgim yok, geçmiş olsun demeye geldim.

  • sedat peker in yegeni  (02.05.17 23:48:02)
Söz uçar, Rezalet başlığı baki kalır.

  • hasmetizm 2046  (02.05.17 23:51:28)
Ve sanırım siz hala firmanın ticari itibarı zedelenmesin diye isim vermiyorsunuz? İfşa edin, rezil edin.

  • feel the blanks  (02.05.17 23:53:16)
Tursaba şikayet edebilirsiniz.

  • halanne  (02.05.17 23:53:23)
ticari bir itibarları yok yahu. üniversite grubu gibi bir şey. lanet olsun hepsine.

etkinlik atölyesi, kampüs organizasyon ve endless organizasyon ortaklığıyla yapıldı tur.
facebook sayfaları şu:

www.facebook.com
  • golgi aygıtı  (02.05.17 23:58:05)
kavga etmekle çözülmez ki. herifler yarım kadar zaten bir vursam yarısı boşa gider. bunları zaten hem şoförler dövdü hem de jandarmada terlettiler. adamlar her gittikleri yerde yolcuların şikayetleriyle sorgulandılar. arsızlar yani dayak çare etmez.

  • golgi aygıtı  (03.05.17 00:00:22 ~ 00:01:26)
adamların tur düzenleme ruhsatları falan var mı bilmiyorum. öyle herkes kafasına göre tur ayarlayamaz. tursab üyeliği, bilmem ne sınıfı belgeler, sertifikalar lazım. savcılık başta olmak üzere tursab, turizm bakanlığı her yere şikayet edin. çok var böyle gruplar öğrencileri kekliyorlar her üniversitede.

  • rosencruz  (03.05.17 01:19:06)