sabah kahvesinin yerine ne konabilir?

sabahları yüzümü yıkadıktan sonra ilk işim sigara-kahve içmek. bunu bir nebze kırmak istiyorum. kızımın doğum günüyle beraber sigarayı da bırakacağım. tabi bana sigarayı hatırlatan alışkanlıkları bırakmam gerekiyor.(sağlık bakanlığı sitesinde öyle yazıyor)

sabahları hem kahvenin yerine koyabileceğim hem de bünyeye yararlı ne içilebilir?(adaçayı sevmem)

ıhlamur, kuşburnu, rezene gibi çaylar.
doğadan isveç şurubu da güzel, normalde sevmem böyle şeyleri ama hoşuma gitti, tavsiye ederim.
www.dogadan.com.tr

yanında tuzsuz badem,kuru incir,kayısı, ceviz de tüketilirse güne iyi bir başlangıç olur.
  • MtKrt  (29.04.17 16:04:42)
yeşil çay içebilirsiniz, hem de içinde bir miktar kafein olduğundan ayılmanıza yardımcı olur. tebrik ederim bu arada, kızınıza şahane bir doğum günü hediyesi vermiş olacaksınız :)

  • evde liyakat kalmamis  (29.04.17 16:16:34)
ben sabah içilen o kahveye aşığım sanırım. Hatta bazen diyorum ki ben sanırım hayatımdaki bazı çok önemli kararları bu sabah kahvesini yudumlarken alacağım çünkü o hissiyat yok mu..Sigara kullanmıyorum ama o yüzden sorun yok.

Sizin yerinizde olsam @evde liyakat kalmamış ın dediği gibi yeşil çaya yönelirdim. hatta bazen ben de ikame ediyorum yeşil çay ile sabah kahvesini :)

edit: bazen içimi zor olabilir içine bir dilim limon dilimi atarsınız mis gibi olur.
  • qazaqwsx  (29.04.17 16:28:09 ~ 16:30:11)
Yeşil çay, beyaz çay.

  • hold short of the runway  (29.04.17 17:10:15)
Doğadan'ın seveceğiniz bitki çaylarından birini seçin. Kayısılı ve limon kabuklu zencefillisi güzel.

  • tahin pekmez yoğurt  (29.04.17 17:23:32)
taze sıkılmış portakal suyu, kahve gibi enerji verir bünyeyi uyarır

  • part time pollyanna  (29.04.17 19:08:36)
Seninki yine iyiymiş, ben yüzümü dahi yıkamadan girişiyorum kahve ve sigaraya.
Yalnız bence kahveyi değilde sigarayı terk etsen daha iyi olmaz mı?

  • etna  (29.04.17 19:25:38)
Ben sabahları ev yapimi limonat ya da mutlu süt içerim bazen de kola

  • all girls dream  (29.04.17 19:33:03)
kakao da olabılır, onda da epey kafein var dıye bılıyorum, sıcak suyla deneyın, begenmezsenız sıcak sut de eklersınız belkı bıraz.

  • deepness  (30.04.17 00:05:17)
cok uzuldum valla senın ıcın vucuda sabah sabah nasıl ozulmu yapıyorsun.(
neyse kı bu korkunc hata dan vazgecıyorsun.

ıhlamur veya cay dıyorum bende
  • hopp  (30.04.17 00:11:03)