italya seyahati

merhaba,

roma gidiş, bolonya dönüş düşünmekteyim.

floransa ya ve pisa ya uğrayacağım roma dan sonra, zaman kalırsa belki venedik.

pazartesi gidiş pazar dönüş şeklinde.

ne diyorsunuz? daha önce tecrübe etmiş birileri var ise, önerilere açığım.

Sadece şunu söyleyeyim Pisa 4-5 saatlik yer. Konaklama falan hesaplamayın yani. Civardaki şehirlerden birindeyken gidin görün gelin bitiyor hemen zaten bir olay yok.

Venedik çok yukarda kalıyor ama gidebilirseniz ben Sienayı öneririm.
  • qazaqwsx  (29.04.17 01:44:55 ~ 01:45:16)
pisa zaten dediğin gibi, gitmişken pisa kulesıne de gidelim mantığıyla gidilecek.

floransa nasıl peki bi fikriniz var mı?

bir de venediğe illa gidilmelik bir durumu var mı? benim hoşuma gidiyor atmosferi ama
  • nucleon  (29.04.17 01:54:04)
@nucleon hepsi italya için olmazsa olmazlardan en azından ilk defa ise. Floransaya gidin kesin. Venedik turistten yürünmüyor ama yine de evet ilk italyaya gidişse imkan varsa görülmesi gerken yerlerden .

  • qazaqwsx  (29.04.17 02:28:13 ~ 02:33:54)
Alti ustu 6-7 gununuz var, 4-5 sehir gezerseniz "ce-e" yapip gezmis olursunuz.

Roma + floransa + donus bolognadan oldugu icin bologna. Anca yeter. Ucus gunleri gunun yarisi gidiyor zaten.

Venedik'in italyanin geri kalaniyla tarz olarak pek alakasi yok (venedik'e bayiliyorum) o yuzden su geziye eklemezseniz bir sey kaybetmezsiniz. Ha bir daha asla gitmeyecekssniz "gordum" demelik hepsini de yapabilirsiniz tabi.
  • kuehles blondes  (29.04.17 03:42:04)
6 gece 7 gün gibi. ben girişi roma 2 gece, floransa 2 gece, venedik 2 gece öneriyorum. dönüşü de venedikten yapın. aynı rotayı yaptım. floransaya günübirlik gittim, venedikte 3 gece kaldım. roma'da da 4 gece. romaya 4 gece çok, venedik'e 1 gece çok! o yüzden üstteki önerim makuldür düşünüyorum. roma ile venedik arasını trenle gidebilirsiniz. floransada inersiniz. sonra tekrar venedik ve oradan uçakla eve dönüş. en makul rota olur. bu arada roma'dan sonra floransa sıkacaktır ama vatikan, kolezyum vs. tam bir roma turu yapılacaksa roma keyifli gelecektir.
venediği çok abartmayın. 1 gün sonra her yer aynı olduğundan sıkmaya başlıyor. bir de o sıcak ve kalabalık. o kalabalık. o her yerde geçirmeye çalışan esnaf, o gondolalara 100 eur istenmesi vb.. off. anlatılmaz yaşanır. bir de belediyesinin sitesinden su durumuna bakın. su yükselmesi zamanıysa falan rezil olursunuz.

  • ozdek  (29.04.17 10:24:58)