[]

Sizin motivasyonunuz ne?

Uzun zamandir dusunuyorum bu kadar insani hayata baglayan, hergun yataktan kalkmasi icin bir neden olan ve gun boyu sacma sapan seylere katlanmasina olanak veren nedir?

26 yasindayim. Tr sartlarina gore oldukca iyi bir kazancim, problemler olsa da sevdigim sevildigim bir iliskim var. Bazi sabahlar ise gitmek bana cok anlamsiz geliyor yada birseyler icin ugrasmak. Sizinkini merak ediyorum nedir sizin motivasyonunuz?


 
tatil yapacağımı bilmek. farklı şehirler için heyecan duymak. ulaşılması çok zor olmasa da ufak hedefler koymak.


 • dedim ben sana  (26.04.17 18:10:47) 
 • vedatchilipeppers  (26.04.17 18:12:06) 
 • freebird5406_2  (26.04.17 18:15:03) 
Eskiden amaçlarım vardı çabalamam gereken ve onlar gerçekten beni motive ediyordu. Bazen moralman düşsem de bazen bazı şeylerden feragat etmek zorunda kalsamda o hedeflerim ve getirileri beni hayatta tutuyordu. Elde ettim. Şu an bu hissiyatlarım yok dolayısıyla çokta motivasyonumda yok.

Ancak en genel anlamdaa beni motive eden şeylerden biri "öğrenmek". Ne olursa olsun sorular sorup, merak edip, öğrenmek hep bir şekilde motive ediyor insanı aslında.
 • qazaqwsx  (26.04.17 18:17:12) 
Yeni bir şeyler öğrenmek.


 • dissendium  (26.04.17 18:17:19) 
Kedi sevmek. Evet tam olarak motivasyonum bu. Bi yerlerde bi kedi görüp sevebileceğim ihtimali.


 • matilda  (26.04.17 18:23:56) 
Matilda +1
Hayır işlerine ve sanata verdim kendimi.
Hayvanlarla ilgilenmek onları doyurmak mutlu ediyor beni. Bir derneğe üyeyim elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum.
Çocukların eğitimi için bir vakıfa üye oldum her yıl neler yapıldığına dair bir mail atıyorlar baktıkça mutlu oluyorum.
Tiyatroya gidiyorum, operaya baleye gitmeye çalışıyorum, kitap alıp okuyorum, imkanım el verdiğince antika kitap merakım var genellikle yarı antika diyebileceğimiz türlere param yetiyor onları bulup almaya çalışıyorum.
Motivasyonum sanat sanırım, daha nice izleyeceğim ve seveceğim oyun olacak. Birçok etkinliğe gideceğim. Bunun için yaşamaya değer.
 • mutekebbir  (26.04.17 18:51:06) 
bu soruyu daha vurucu bir şekilde iki defa sormuştum.
(git: www.eksiduyuru.com )
(git: www.eksiduyuru.com )

ben kendi cevabımı bilmiyorum.
 • fragile lady  (26.04.17 18:55:43) 
Izgara et, muzik, atesli silahlar, tatil, aptal espriler, seksi kizlar.


 • stavro  (26.04.17 18:58:25 ~ 18:58:38) 
Günlül hayatın küçük ıvır zıvırlarını sebiyorum. Yaptığım her şey orgazmik olmasa da belirli bir zevk alıyorum. "Niye"yi cevabı olmak zorunda olan bir soru olarak görmüyorum; herhangi bir şeye kişi hangi anlamı koyarsa o anlama bürüneceğine inanıyorum ve hayatın temel bir amacı olması yerine her attığımız adımın ve her aldığımız nefesin büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Belki de 2000 yıl önce bir adamın yere düşmesi sayesinde birtakım olaylar değişti, birtakım insanlar evlendi ve sıra anneme babama geldi ve bir şekilde ben olabildim. Şu an var olabilmem bile milyonlarca küçük olasılığın çarpımı. Bu bana inanılmaz geliyor.

Bir de merak beni motive ediyor. Hayatlarımızı uzunca bir dizi ya da film gibi görüyorum ve bir sonraki bölümü çok merak ediyorum. Bizimkiler dizis hayatımız. Sürekli aynı olaylar olsa bile gelişiyoruz, değişiyoruz ve büyüyoruz. Kedi denmiş, kedi görünce kendimizden geçebiliyoruz. Ya da tatile gidince çok eğlenebiliyoruz. Ya da Cuma akşamı "Yaşasın, hafta bitti" diye seviniyoruz. Bunlar bana çok güzel, çok eğlenceli geliyor ve hayatımın nasıl akıp gideceğimi, beler göreceğimi, neler tanıyacağımı çok merak ediyorum.
 • aychovsky  (26.04.17 19:27:44) 
(git:www.youtube.com )

bolca ve cok büyük umutlar, her şeye rağmen. iyi olacağına dair umutlarım var. yoksa olup bitenler hiç tat vermiyor. ne kendi hayatımda ve ne de sevgili ülkemde.
 • runfor  (26.04.17 19:39:00) 
Yataktan kalkma motivasyonum gırtlak: koyu güzel bir kahve ve karbonhidratlı yumuş bir kahvaltı

Gün boyu saçmalıklara katlanma motivasyonum kısa vadede eve gidip yiyip uyuyacak oluşum, uzun vadede çıkacağım tatiller.
 • Sulfoxaflor  (26.04.17 20:21:24) 
kalbimdeki minik parlayan bir nokta.


 • for day to break  (26.04.17 20:26:35) 
Kredi borcum :(


 • rusyalı kozmonot  (26.04.17 21:34:27) 
Şu anda bir derdin yok görünüyor. Öyle kalması için de düzgün bir hayat yaşamaya devam etmen lazım. Al sana motivasyon. Elindekinin kıymetini bil.


 • arnold schwarzeneger  (27.04.17 08:56:10) 
1- aile
2- bana zevk veren aktiviteler
3- arkadaşlar
 • eindaclub  (27.04.17 10:05:51) 
Motosiklet ya da arazi aracıyla dünyayı gezmek. Kendi işimi kurmak ve mobil olarak yürütmek. Off road yapmak. Yamaç paraşütü eğitimi alıp rastgele uçuşlar yapmak. Belli bir rotayı tekne ile gezmek. Güncel yaşamın huzursuzluklarından azade olarak doğa ile iç içe olmak.


 • hayde bre  (27.04.17 13:07:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.