[]

dell marka laptoplar da ne tür sorunlar yaşadınız?

özellikle; aşırı ısınma, fandan aşırı ses gelmesi, kronik mentese kırılması, bataryanın kısa sürede ölmesi gibi sorunlara sık olarak rastlanilir mi dell marka laptoplarda? lenovo da bu sorunların tamamını yaşamaktan illallah etmiş birisi olarak sizce dell marka laptop yarama merhem olur mu?
 
dell marka laptop kullanıyorum, ekimde 6. yılını dolduracak. aşırı ısınma, fandan ses gelmesi veya batarya sorunları yaşamadım. sadece menteşeleri mükemmel değil, açarken dikkatli olmak lazım. kenarından köşesinden açınca zamanla gevşiyor gibi. bu arada arkadaşımda dell kullanıyor onda da aynı sorun oldu(ne kadar sorun derseniz) ama menteşeleri değiştirmek mümkün.

özetle, dell markasından memnunum. yeni laptop alacak olsam yine dell markasını seçerim.
  • MtKrt  (26.04.17 18:16:22) 
bir dell laptopumu 6 yıl kullandım. diğeri de 2.5 yıldır elimde. ikisinde de cihaz kaynaklı herhangi bir problem yaşamadım. benim sorumsuzluğumdan dolayı 6 yılın sonunda bir problem yaşadım sadece. hayvani bir şekilde oyun oynadığım bilgisayarın ekran kartı macunlarını yenilemediğim için ekran kartını yaktım. şimdiki bilgisayarımda da herhangi bir problem yaşamadım. düzenli bakımını yaparsanız en az 6 yıl problemsiz kullanırsınız diye düşünüyorum.


  • golgi aygıtı  (26.04.17 18:21:41) 
yaklaşık 8 yıldır şirketimizde DELL kullanıyoruz.
Yönetimi devraldım ve artık dell yerine HP'ye geçtim sebepleri:

Dell latitude serisi için konuşuyorum, orta seviye laptoplardır iş için:

1. Dell muadillerine göre pahalı
2. garantisi bitince koç sisteme yönlendiriyorlar, arıza tespiti için bile bilmem kaç dolar para alıyorlar
3. menteşeleri dandik, kibar kullanmak lazım
4. 3-4 laptopun ekranı gitti, bazısına çizgi geldi.

1 tanesinin ana kartının bilmem nesi bozulmuş piyasada yedek parça bulmak zor.

velhasıl DELL laptoplar kalitelidir ama fiyat/performans ürünü değil.

saygılar
  • technicalte  (26.04.17 19:13:44 ~ 19:14:03) 
i7 6700hq, 8gb ram, GTX960m dell dizüstüm var; video izlerken takılma yaptığı ve cızt bızt sesler çıkardığı oluyor.

ne dandik dizüstü cihazlar kullandım böyle bir sorun yaşamadım. bir kaç kez fişe takmadan açılmadığı oldu. bir arkadaştakinde bu sorun kronikti.
  • late viper  (26.04.17 21:34:00 ~ 21:34:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.