[]

Arabada aynaları kullanarak park etme?

ben acemiyim. kafamı arkaya döndürüp giriyorum ama usta şoförler sağlı sollu aynaya bakıyor. bunu nasıl öğrenebilirim? ne yapayım?
 
aynalardan arabanın arkadaki sağlı sollu en uç noktalarına bakıyoruz. bunlar da stop lambalarından 5 cm daha ilerideki bir nokta oluyor. orası mak. nokta parkta.


  • karlmarx  (21.04.17 23:12:23) 
bi kere araca alışman lazım. sonrası kolay oluyor. arkası önü nereye denk geliyor bilecen. yeni bir araçta ben de sıkıntı çekiyorum.

çok merak ediyorsan yanaş biraz. az sonra çarpacam diye düşünüyorsan çek el frenini, in bak bakayım ne kadar kalmış. demek ki sen tam vuracam diye düşünürken daha 2 metre mesafe varmış. biraz daha yanaşırsın derken göz hesabı kestirirsin.
  • want2die  (21.04.17 23:16:20) 
ne yaparsan yap, 'bu sefer de aynalara bakarak park edeyim' deme durup dururken. ben yaptım, şans eseri transporter'ı öyle bir mesafe kala fark ettim ki, ardaki boşluğa parmağım zor girer. yani önce pratik yap, dışarıda biri olsun gözetlesin falan. alıştıktan sonra kolay.


  • icim urperiyor  (21.04.17 23:23:29) 
ben hala öyle park ediyorum ve daha kolay geliyor. nasıl rahat ediyorsan öyle yap bence.


  • orpheus  (21.04.17 23:32:27) 
şimdi aracında bulunması gereken ilk aksesuar park sensörü olsun. sürekli biiiip diyorsa gitme. onun dışında yan aynaları ayarlamayı öğren. yukarı aşağı ve içe dışa ayarlayabiliyorsun. arkanı en iyi görebilecek şekilde ayarlarsın aynanı, geri geri gidersin, sonra seyir haline geçersin. onun dışında ben geri geri gitme olarak çoğu zaman orta aynayı kullanmaktayım, hele arka görüş kamerası olan mercedes a serisi bile farketmiyor orta aynayı kullanmam için.

parkede parkede öğreniliyor.
  • rain when i die  (21.04.17 23:41:41) 
Tecrubeyle zamanla.


  • japon askeri  (21.04.17 23:43:01) 
usta şoför değilim öncelikle. ilk babam öğretirken arkaya bakarak öğretmişti. uzun süre kullanmadım ve yıllar sonra eşim öğretirken arkaya baktığımı görünce çok şaşırmıştı. acemiliğim süresince de yapmama izin vermedi nasıl alışırsam öyle gider diye. diyeceğim, kendimi ona zorladım sanki başımı arkaya çeviremiyormuş gibi. gerçekten de sonradan o alışkanlığımı değiştiremezdim kendimi tanıyorum.


  • cevahir  (22.04.17 12:43:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.