[]

vatandaşlıktan çıkınca

TC no değişiyor mu? Benim TC No yerine, mavi kart alırsam başka numara mı verilir yani?
Bir de Vukuatlı nüfus kayıtta hala gözükür müyüm? Annem, aileden de çıkmıyorsun sonuçta diyor.
Miras haklarımız ne olacak bir de? Annem onu da soruyor :) Bana miras bırakabilirler mi?


 
Ilk soruna cevap olarak mavi karta gecince TC kimlik no degismiyor.


  • Haldamir  (21.04.17 12:50:28) 
mavi kartim var ve üzerinde tc kimligimdeki numara yaziyor, degisiklik yok.
vükuatli nüfus kayitta gözükmüyorsun, cünkü kütükten kaydin silindi.
miras haklari ile ilgili bir sikinti durumu yok, mavi kart sahipleri bu haktan yoksun degiller.
mavi kart yönetmeligini bir oku derim aklinda sorular varsa, orada feragat etmen gereken haklar yaziyor(secme-secilme, kamuda calisma gibi)
  • antopoloji kusu  (21.04.17 13:14:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.