Hamilelik ve regl

İlişkiden kaç gün sonra regl olunursa hamilelik riski olmaz?
Yani bugün ilişkiye giren bir kadın 3-4 gün içinde regl olursa "ohh be" diyebilir miyiz? (Lütfen bișey olmaz deyin)
Birde işi garantiye almak için hangi ilaç kullanılmalı? Ertesi gün hapı deniliyor galiba.

ertesi gün hapı evet, adını unuttum ama zaten tek bir tane var piyasada. fiyatı da 50 küsür tl idi.

ilişkiden 3-4 gün sonra regl olmak içini rahatlatabilir bence. hemen ertesi gün regl olmak için aynı şeyi söyleyemiyorum.
  • kulakligin calismayan teki  (21.04.17 13:50:34)
ertesi gün hapı ella. 24 saat içinde alırsan çok yüksek koruma oranı sağlıyor, gün ilerledikçe koruma yüzdesi düşüyor. yani birliktelik 3 4 gün önce olduysa şu an o ilacın sana faydası yok gibi bişey.

reglden önceki 3 4 gün gebelik şansının olmadığı günler. zaten regl olmuşsun. hamile olma ihtimalin yok gibi bişey.

yalnız korunmasız ilişkide her zaman bi risk vardır. tüplerini bağlatıp hamile kaldım diyenleri okudu bu gözler internette. o yüzden korunun.

takvimim uygulamasını indirip yumurtlama dönemlerini takip edebilirsin. tabi yine de korunman gerek her seferinde. kabaca hesaplarsak ilk regl olduğun günden başlayarak geriye doğru 14 gün say. o 14. günden itibaren olan 4 5 gün genelik şansının yüksek olduğu günlerdir. internette de hsaplama araçları bulabilirsin.
  • elorelia  (21.04.17 13:53:16 ~ 13:53:59)
Cok cok büyük olasılıkla bi şey olmaz. Eğer üstünden 3-4 gün geçtiyse ertesi gün haplarının etkisi azalıyor. Benim başıma gelse ilişkiden 3-4 gün sonra regl olsam ilaç almam. Ama bugün ilişkiye girdim tahmini reglim 3-4 gün sonra olsa alır mıydım bilmiyorum. Tam içeri boşalma durumu olsa bile tereddüt yaşardım hemen almazdım. Takıntılıyım bi de ben. Büyük olasılıkla bi şey olmaz aslında.

  • dahayeniymis  (21.04.17 13:55:42)
diyebilirsiniz. regl olma tarihinden 14 gun once olur genelde yumurtlama. yumurtanin da 1 gun omru var, sonra ölür. ama tabi bu islerde yuzde yuz diye bir sey yok.

  • fayfim  (21.04.17 13:56:10)
üzerine gelme diye bir olay var. hsmile kalıp regl olunabiliyor

  • habula  (21.04.17 14:02:03)
@habula şslaşsd üstüne görme olmasın :D

ayh üzerime gelme bana bişeyler oluyoo
  • elorelia  (21.04.17 14:05:35)
zaten ortada bir yumurta yok döllenecek onun için bir şey olmaz. eğer olursa (çok düşük ihtimal) herkül-hulk falan gibi bir şey çıkar, o çocuğa iyi bakın :)

  • cekilmis gayfe  (21.04.17 14:06:34)