[]

Kocaman Egolar ve Saat Meselesi

İnsanlar ne kadar acımasız ya. Bu basit bir duyuruda bile açıkça fark ediliyor. Millet yakın arkadaşına, ailesine müdürüne vs “Aman ali rıza bey tadımız kaçmasın” diyerek yapamadığı eleştiriyi burada gelip hiç tanımadığı insanlara yapabileceğini düşünüyor. Bir duyuru açıyorsun, soru soruyorsun, insanlar sorduğun soru dışında her şeyi her yönden eleştiriyor. Soru o olmadığı halde "böyle yapılmaz, şöyle denilmez" diyenler, yerin dibine sokarcasına yorum yapanlar, gidip başka duyurularda acımasızca dalga geçenler.. Hele ki biri şey demişti dalga geçmek için açılan duyuruda, şimdi silindiği için tam bulamıyorum da “kadının fiyatı” gibisinden bir tanımlama kullanmıştı.

Ne kadar ayıp. Gerçekten bunu yapanlar kendinden utanmalı.

Genel olarak bir soru sorulduğunda ona cevaben fikrini söyleyip "bence yanlış yapmışsın” diyenlere lafım yok, eleştirmekse eleştirilmeli, yeri geldiğinde övülmeli. Burada herkes kendi fikrini yazıyor sonuçta ve kimsenin dediği kanun değil. Sen farklı düşünüyorsun diye, değer yargıların bambaşka diye kimseyi aşağılamaya, kimsenin kalbini kırmaya gerek yok. Kolaysa bu kocaman egonuzu yakın çevreniz üzerinden tatmin etmeye çalışın. Bakalım tanımadığınız insanlara anonim olarak giydirmek kadar kolay mıymış.

Ülke de bizlerin bu tutumu yüzünden bu halde işte. Farklı düşüncelere, farklı hayatlara katlanamıyoruz. İlla ki kendi fikrimizi kabul ettireceğiz, illa bastıracağız, illa biz haklı çıkacağız. Bravo, durmak yok yola devam.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler aychovsky, baba jo, compumaster, deckard, fader, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, krem peynir, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.