[]

Hile değil hukuksuzluk var gibi?

Sandıklar açılmadan öncen alınıyor mühürsüz zarf kararı.
Hani hile yapılacak olsa bu seçim günü neden beklensin? Ya da YSK tamamen bu heriflerin güdümünde ise böyle bir karara gerek bile olmadan ortalığı bulandırmadan hile yapamazlar mıydı? Ya da hile yapılacak olsa yüzde 58 falan ayarlardı kendilerine gibi geliyor.
Yani bu kadar amatör hile olamaz. Benim tahminim bu karar kesinlikle sibop olması için alındı. Hayır çıksaydı iptal ettireceklerdi.


 
hukuk? hangi hukuk? afganistan olma yolunda yardır yardır gidiyoruz.


  • want2die  (18.04.17 10:12:50) 
ayyy seçim günü neden beklensin? hile yapacak olsa şu kadar ayarlardı!! gibisinden 10 yaşında çocuk akıl yürütmelerinizi kendinize saklayın! haydi canım haydi yallaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!


  • foucauldian  (18.04.17 10:23:11) 
olm size ne yedirip içiriyolar lan.


  • isimsiz uye  (18.04.17 10:39:45) 
Soylendigi gibi ki bu konuda bir aciklamada yapmadi yada yapamadi ysk 2.5 milyon pusula soz konusuysa ve bunlarin gecerli olmasi icin son dk kural degistiriliyorsa bu iste bi is var demektir. Ben evet oyu veren arkadaslarimlada konustum ve icleri rahat degil. Tam tersi durum olsa hayircilarinda bence icleri rahat etmezdi.


  • duyurumvar  (18.04.17 10:43:11) 
Buarada Mobil oldugu icin editliyemiyorum, ysknin boyle bir karar almadigi konusuluyor. Bu nedemek biliyor musun?


  • duyurumvar  (18.04.17 10:51:33) 
Hile, hukuksuzluk, ne ararsanız var: www.facebook.com


  • sevgikusunkanadinda  (18.04.17 10:59:16) 
Adam soru sormus, dogru durust cevaplamaya calisalim.

Sandıklar açılmadan öncen alınıyor mühürsüz zarf kararı:
Karar doguda sandiklar acildiktan 1 saat 20 dakika sonra aliniyor. Batida sandiklar acildiktan 20 dakika sonra aliyorlar karari. Eger karar sabah alinmis olsa, tum sandiklardaki musahitler cok daha dikkatli davranip her secmene verilen pusulayi muhurlu mu muhursuz mu diye incelerdi boylece gun sonunda sandiktan bir anda bir suru muhursuz oy cikinca hile hurda daha net ortaya cikardi.

Hile yapilacak olsa neden secim gununu beklesinler:
Ne zaman yapacaklar? Tabii ki secim gunu yapilacak hile.

Ya da YSK tamamen bu heriflerin güdümünde ise böyle bir karara gerek bile olmadan ortalığı bulandırmadan hile yapamazlar mıydı:
Nasil yapacaklar, sandik baslarinda musahitler var. Hayirci musahitler sayim sirasinda sandiktan muhursuz oy ciktigini goruyor, pusulalara sonradan muhur basan adamlarin videolari var. Nasil orteceksin ustunu?

Ya da hile yapılacak olsa yüzde 58 falan ayarlardı kendilerine gibi geliyor:
Belki %58 ayarlamaya calisti ama gucu ancak buna yetebildi? Belki adamlar evet %48 cikar, biz ustune %10 hile yapalim dediler ama gercekte sandiktan evet %41 cikti. Bilemiyoruz. Bu yuzden saibe karismamaliydi secime. Hayir da ciksa evet de ciksa kimsenin kafasinda soru isareti birakmamaliydi.
  • perkele  (18.04.17 11:52:38) 
hukuk yok ki hukuksuzluk olsun. mafya var artık ülkede


  • danton  (18.04.17 11:54:47) 
ekleme: hukuk guguk falan deyip zorbalıkla ülkeyi yönetmeye devam etmeye çalışırlarsa elbet bize de demokrasi getirirler. unutmayın. global dünyada biz kafamıza göre takılırız olmuyor.


  • want2die  (18.04.17 13:09:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.